Podłoga drewniana jest synonimem piękna, klasy i dobrego gustu. Elegancki i naturalny materiał jakim jest dąb, akcentuje styl każdego pomieszczenia, nadając mu ciepły i zarazem elegancki styl. Porządnie dobrana deska dębowa podkreśli urok wszelkiego wnętrza.

Podłoga sporządzona z litej deski dębowej jest wytrzymała na zarysowania, także wgniecenia- zobacz pod adresem . Podłoga z drewna daje uczucie ciepła i luksusu. Przez dużo lat będzie wyglądała atrakcyjnie, pod warunkiem że drzewo będzie odpowiednio przystosowane do rodzaju wnętrza, stosownie zestawione i zabezpieczone.

podłoga

Autor: Pegasus PR

Położenie posadzki z drzewa to całkiem kosztowna inwestycja. Poniesiony koszt opłaci się, ponieważ taka podłoga przeżyje kilka generacji. Należy jedynie zadbać o nią na co dzień i regularnie odświeżać co parę lat. Porządnie zabezpieczoną podłogę drewnianą jest bardzo łatwo utrzymać w schludności. W praktyce sprzątanie drewnianych desek na podłodze nie nastręcza większego nakładu pracy aniżeli podczas porządkowania paneli PCV, czy wykładziny. Deska podłogowa to wspaniały izolator cieplny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, lub paneli przynoszą one odczucie przytulności i ciepła, wobec tego bez przeszkód można chodzić po nich na boso.

Jest dużo rodzajów desek na podłogę. Do pomieszczeń mniej eksploatowanych nadaje się jakikolwiek rodzaj drzewa. Ze względu na niewielkie natężenie ruchu możemy wybrać bardziej miękkie typy jak brzoza, sosna, czy olcha. Jeśli decydujemy się na podłogę drewnianą do przedpokoju, bądź holu, to najistotniejszą cechą powinna być twardość. To ona rozsądza o trwałości i oddziałuje na wizerunek podłogi podłoga techniczna podniesiona po latach eksploatacji.

W miejscach w największym stopniu narażonych na uszkodzenia, w bawialniach i pokojach dziennych konieczna jest deska podłogowa (np.: ) o wysokiej twardości. Należałoby pamiętać, by umeblowanie ochronić podkładkami filcowymi, a pod fotel, lub krzesełko na kółkach podłożyć przejrzystą matę ochronną, która będzie zabezpieczać podłogę przez długie lata.
Jakakolwiek podłoga stworzona z prawdziwego drewna ma nietuzinkowy wygląd, jest trwała, ciepła i prosta w utrzymaniu schludności.