Chociaż budowanie wymarzonego mieszkania zajmuje mnóstwo zaangażowania i energii, przy wystroju wnętrz wydaje się być dziecinną igraszką. Kto ma już za sobą dekorowanie mieszkania, ten na pewno zgodzi się z tym stwierdzeniem. W czasie budowy mamy przecież ograniczony wachlarz materiałów. Może to też dlatego, że tym elementem inwestycji częściej parają się mężczyźni, którzy błyskawicznie zrobią wszelkie zakupy. Część dekoratorską zostawia się paniom, które z wybieraniem odpowiednich elementów wystroju mają wielki problem.

Przede wszystkim, należy określić się w jakim kierunku zamierzamy urządzać nasz dom. To kluczowa decyzja, która pozwoli nam szczegółowo zaplanować następne etapy tego zadania. W momencie, kiedy będziemy ciągle się zastanawiać lub też zmienni, urządzanie mieszkania będzie dłużyć się przez lata. Nie jest to bowiem łatwa sztuka, dlatego też wielu ludzi zatrudnia do tego specjalistów.

Lubimy się wyróżniać z tłumu. Dlatego też, chcemy by i nasz dom był niepowtarzalny. To cień po czasach socjalizmu, gdy to wszystkie domy wyglądały identycznie, a więc przeciętnie. Obecnie, kiedy do wyboru mamy tak wiele ciekawych rozwiązań, można zdecydować się na każdy styl.

Zaprezentowany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do strony mistal .

Salon w szkle

Autor: CDN STUDIO – Dekoratornia
Źródło: www.dekoratorniatv.pl

Bardzo popularny jest w ostatnim czasie styl skandynawski. Łączy on prostotę z wygodą. To świetna opcja dla wszystkich, którzy nie lubią porozrzucanych w każdym kącie bibelotów. Wnętrza są utrzymane w spokojnej, chłodnej kolorystyce i cudownie relaksują. Tymczasem, ci wszyscy, którzy kochają przepych, powinni zainteresować się barokiem. Drapowane zasłony, ciężkie materiały, wymyślne wzory i cała masa dodatków to są jego przymioty. W ten sposób urządzony dom na pewno będzie się wyróżniał.

Można też postawić na nowoczesny styl, a więc oszczędność w kształcie, intensywne, nasycone odcienie oraz niekonwencjonalne połączenia. W ten model doskonale wpisują się ściany ze szkła (polecana witryna). Jest to efektowny element dekoracyjny, który dodatkowo optycznie dodaje przestrzeni. Jeżeli w naszym domu znajdują się schody, możemy zastosować także balustrady szklane , które efektownie podkreślą nowoczesny charakter naszego wnętrza.