Odbierając mieszkanie od dewelopera, niewątpliwie musimy odpowiednio się do tego przygotować. Fachowy odbiór lokalu wymaga szczegółowych pomiarów, zatem należałoby zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów. Jeżeli jednak potrzebujemy odebrać mieszkanie osobiście, pomnijmy o paru ważkich rzeczach.

Mieszkanie powinno się odebrać w dzień, gdy będzie jasno, gdyż wówczas bez trudności zauważymy wszystkie elementy, w tym także niedociągnięcia. Odbiór mieszkania od dewelopera (przedź na na stronie: Jakub) winien odbywać się dokładnie, precyzyjnie oraz bez pośpiechu. Deweloper nie posiada prawa nas pospieszać, możemy więc bez obaw oraz na spokojnie obejrzeć pełny lokal. Należałoby przyjrzeć się wszelkiej części mieszkania, nawet drobnym fragmentom, a także wykonać szczegółowy pomiar lokalu.

Te interesujące posty posiadają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Więc idź do serwisu (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/dom-przeprowadzka-wroclaw/) i tam rozkoszuj się frapującymi informacjami.

Nadzwyczaj ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na stworzenie ścian, okien bądź drzwi, wykonanie posadzek czy też wentylację. Zwróćmy także uwagę na jakość zastosowanych materiałów.

migawka - dom

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli, wybierając się na odbiór mieszkania od dewelopera, zobaczymy w mieszkaniu jakieś wady, to konieczne będzie ich zanotowanie w protokole zdawczo-odpornym. Raport jest dla nas zabezpieczeniem, wobec tego powinno się wypełnić go niezmiernie sumiennie. Jeśli nie zostanie to wykonane, wtenczas nie dowiedziemy, że w mieszkaniu były jakieś wady, a deweloper nie będzie musiał odnawiać usterek. Nie umawiajmy się nigdy na słowo – każda rzecz bezwzględnie musi zostać zamieszczona w raporcie.

Ogromnie niemało ludzi kupuje aktualnie lokale w Warszawie, odbiór techniczny mieszkania Warszawa, będzie taki sam, jak na przykład w innych miastach, takich jak na przykład Gdynia czy Kraków – koszty technicznych idbiorów. Pamiętajmy, iż w razie stwierdzenia usterek, deweloper winien je naprawić w terminie do 30 dni (lub innym wspólnie ustalonym). Dopiero, kiedy wszystko zostanie naprawione, podpisujemy główny odbiór mieszkania.