Wielu posiadaczy samochodów ma problem z wyszczególnieniem wszystkich rynsztunków, jakie stanowią nieodzowne wyposażenie pojazdu. Okazuje się, że rejestr obiektów, jakie powinniśmy wozić w pojeździe, nie jest bardzo długa.

budynek energooszczędny slider

Autor: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.rheinzink.pl

Gaśnica jak też trójkąt ostrzegawczy – to wyłączny rynsztunek, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdym wozie jadącym po krajowych drogach. Minimalna kubatura gaśnicy samochodowej to jeden kg, natomiast powinna posiadać ona także tzw. homologację a także aktualne techniczne podłoga techniczna serwerownia badania, które powinniśmy odnawiać co rok. Jeśli chodzi o trójkąt ostrzegawczy, to też warto zadbać o jego homologację. Miejmy na uwadze, aby w wypadku awarii postawić go na drodze w odległości 30-50 m poza obszarem zabudowanym, albo sto m na autostradzie. W innym przypadku zagraża nam kara w wysokości stu pięćdziesięciu złotych.
dom - portret

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że apteczka samochodowa wcale nie jest obowiązkowym ekwipunkiem samochodu. Policjanci podkreślają jednakże, że opłaca się wyposażyć się w ów sprzęt, bo może on się przydać nam w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Oprócz apteczki samochodowej, nieprzymusowe będą także: lina holownicza, kamizelka odblaskowa, koło rezerwowe wraz z podnośnikiem, pasy transportowe jak też kluczem do kół. Każdy z owych obiektów należy jednak posiadać przy sobie, gdyż może być potrzebny w sytuacji awaryjnej. Należy również posiadać instrukcję udzielania pierwszej pomocy, jaką możemy kupić na benzynowych stacjach czy też wydrukować z netu.

Pomocnym składnikiem wyposażenia pojazdu na pewno jest kamizelka odblaskowa, jaka zajmuje mało miejsca, natomiast może okazać się potrzebna w razie ewentualnego wypadku albo konieczności dokonania niewielkiej naprawy na poboczu.