Kiedy w końcu zdobędziemy nasz ukochany dom, a dokładnie jego projekt, odczuwamy radość, ale całe zawirowanie związane z jego wzniesieniem już niekoniecznie nas zaspokaja. Tymczasem nic się samo nie zrobi. Najlepiej rozpocząć od początku. Fundament, jak sama nazwa wskazuje, jest zdecydowanie ważnym składnikiem całej układanki. Gdy postawimy już ściany oraz stworzymy piętro zostaje nam, tylko i aż, dopracować obiekt, między innymi urzeczywistniając różnego rodzaju instalacje.

ogrodzenie domu

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym stadium jest wybór dopasowanych kolorów ścian, podłóg, listewek i tym podobnych rzeczy. Nim jednak zabierzemy się za wyposażanie pokoi, należy zwrócić uwagę na balkon. Jeżeli zdecydowaliśmy się na dom z piętrem, z pewnością nie pożałowaliśmy sobie okazji, ażeby zrobić tam także loggie. Przy jej tworzeniu najważniejszym elementem bez wątpienia jest poręcz.

Na wysokościach nie trudno o wypadek, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy pod opieką małe dzieci. Bardzo znanym rozwiązaniem są balustrady kute. Oprócz ich stosunkowej niezniszczalności, obraz tak udekorowanego balkonu ucieszy nie jedno oko. Występują różnorodne typy, jedne są proste, składające się z pionowych, niczym nie wyróżniających się prętów. Drugie zawierają elementy wzornictwa. Możliwe jest zażyczyć sobie fal, kwiatów oraz innych miszmaszów. W lokalach handlowych dostępne są stałe wzory, jednak można także mieć prośbę na zamówienie (jakie balustrady kute?).

Tymczasem nie tylko balkon (balkony TT) potrzebuje poręczy. Jeżeli mamy piętro, ważne jest by mieć również. Kiedy w domu są dzieci istotne jest, aby zapewnić bezpieczne szerokości szczebli, tak aby nie zrobiły sobie przypadkiem krzywdy. W tej sytuacji też mamy możliwość wykorzystać balustrady kute. Szczególnie pięknie prezentują się w pomieszczeniach z aranżacją w stylu retro bądź klasycznym.

płot

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Przy kreowaniu takich balustrad możemy pobawić się zawijasami, listkami, kwiatkami i innymi częściami, które nawet w najmniejszym stopniu dostarczają im urody. Znajdują swoje miejsce również w awangardowych domach (zobacz naszą galerię: balustrad zewnętrznych). Najistotniejsze jest tylko, aby wykorzystać najlepsze połączenie kolorów i wzorów. Dla tych, którzy opornie zajmują się dekoracją przestrzeni doradzane jest poprosić o pomoc lepiej czującą się w tym osobę albo zwyczajnie zatrudnić projektanta.