Kiedy budujemy dom z pewnością chcemy, żeby był on solidny oraz spełniał wszystkie nasze potrzeby. Jednym z najważniejszych elementów, tuż po fundamentach, jest dach. Przez niego najczęściej ucieka najwięcej ciepła, ale też to on chroni nas przed opadami przykładowo deszczu albo śniegu. Odpowiednio wykonany dach będzie szczelny oraz będzie zrobiony tak, by uciekało przez niego możliwie najmniej ciepła. Nierzadko koszty ogrzewania domu powiększają się z powodu złej izolacji dachu.

styropian budowlany

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc zadbać o to, by był wykonywany z odpowiednich materiałów, które cechują się dobrą szczelnością jak również są świetnymi izolatorami. Nikt nie chce mieć dachu czy też zimnego poddasza, z tego powodu właśnie należy wybierać dobre materiały, które są przeznaczone szczególnie do pokrycia dachu. Bardzo popularnym materiałem, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi jest styropapa. Może nam wspaniale pomóc w uszczelnianiu dachu a także izolowaniu powierzchni, by dom trzymał ciepło zimą.

Więcej informacji: Megastyro

Styro papa to materiał polecany przez wiele osób, gdyż doskonale spełnia swoje zadanie izolując dachy domów. Styropapa jest tworzywem, które można w łatwy sposób ułożyć na dachu. Kolejną jej zaletą jest to, że jako materiał o bardzo dobrej jakości ma stosunkowo niską cenę. Nie wydając wiele pieniędzy możemy świetnie ocieplić dach tudzież cieszyć się uszczelnionym pokryciem. By był on jeszcze bardziej szczelny powinniśmy zastosować też izokliny.

Źródło artykułu – ile kosztuje styropapa?

Dach często jest nierówną powierzchnią, więc mogą powstawać miejsca, które będą słabiej izolowane oraz mniej szczelne. W takich przypadkach właśnie izokliny będą bardzo przydatne oraz pozwalają nam na dokładne uszczelnienie dachu budynku. Są one wykonywane ze styropianu pokrytego warstwą papy, dzięki temu są szczelne tak samo jak reszta pokrycia ze styropapy. Ocieplanie domu stypropapą jest proste jak również niedrogie. Warto więc wybierać takie rozwiązania, aby ocieplić dach(zobacz wpusty dachowe boczne) naszego domu. Uniwersalny materiał, cechuje się doskonałą izolacyjnością, co jest bardzo ważne, kiedy chodzi o pokrycia dachowe.