Warszawa od wielu lat jest najdroższym miejscem w Polsce jeżeli chodzi o ceny mieszkań, będzie to dotyczyć i rynku wtórnego i pierwotnego. Szacuje się, że różnica pomiędzy rynkiem stołecznym a innymi największymi miejscowościami może wynieść nawet kilkaset złotych, a w porównaniu z mniejszymi miastami różnica może być jeszcze większa.

Nowoczesne mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Oczywiście rynek w Warszawie jest dość różnorodny i będzie na nim występować duża rozpiętość cen, lecz i tak średnia wychodzi dużo większa niż w innych miastach. W przypadku mieszkań używanych najwyższe ceny występują przy mieszkaniach zlokalizowanych w centrum, w obiektach sprzed lat sześćdziesiątych, oraz przy lokalach nowych, po roku 2000. Jeśli chodzi o nie należy się liczyć z cenami na poziomie blisko ośmiu tysięcy, a trafiają się także oferty pięćdziesiąt procent większe. Jeżeli chodzi o najdroższe miejsca, to od dawna tutaj panują historyczne, starsze dzielnice, na przykład na terenie Śródmieścia średni poziom cen za mieszkania z rynku wtórnego wynosi blisko dziesięć tysięcy złotych.

Analogicznie sytuacja wygląda jeśli mówimy o mieszkaniach nowych, także najwyższy poziom cen zanotowano właśnie w centralnym rejonie miasta. Wynika to z faktu, że z powodu małej ilości miejsca nie budowano tam dużej liczby lokali, więc i ich ilość na rynku wtórnym jest nieduża, a to w dużym stopniu winduje ceny. W innych rejonach ceny znacznie się różnią.

Czy chcesz może dostać link do witryny (https://www.partnerzy.pl/), gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Ich wysokość będzie zależała nie tylko od samej lokalizacji, ale także od wieku bloku i infrastruktury w okolicy. Zwyczajowo najmniejsze ceny mają lokale sprzed około czterdziestu lat, wybudowane w technologii wielkiej płyty i położone gdzieś na obrzeżach. Z kolei mieszkania na sprzedaż Bemowo trzymają stosunkowo wysokie ceny, być może z tego powodu, że dzielnica ta w ostatnim czasie zaczęła się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród klientów. Interesujące oferty znajdziesz tutaj: profbud.info. Tak czy inaczej akurat w Warszawie jest co wybierać, tak więc jeżeli ktoś będzie planował zakup mieszkania w tym mieście, to raczej bez problemów powinien znaleźć coś odpowiedniego.