Wybór dźwigu, który będzie używany do wykonywania świadczeń dźwigowych jest bardzo ważnym etapem podczas planowania prac budowlanych.
Dokonanie prawidłowego doboru jest uwarunkowane nie tylko od tego, czy wszelkie prace zostaną wykonane bezkonfliktowo, terminowo, lecz również w grę wchodzą sprawy związane z bezpieczeństwem.

To z tego też powodu wiele osób namyśla się, w jaki sposób zdecydować się na dźwig, żeby ten spełniał wszystkie wymagania, gwarantował zrealizowanie wszelkich czynności na najwyższym poziomie, ale także mógł zapewnić bezpieczeństwo na terenie realizowanych usług. Bardzo często zdarza się tak, że klienci proponujący toaleta przenośna dźwigowe oraz również dodatkowo wynajęcie dźwigu, zgłaszają się do inwestorów nie wiedząc, jaki dźwig wynająć. Nie ma tu niczego niewłaściwego, gdyż wybór adekwatnej maszyny jest zawsze po stronie wykonawcy konkretnego zamówienia. To dyspozytor, który ma odpowiednią wiedzę i odpowiednie doświadczenie, posiada za zadanie wybrać właściwy dźwig, który mógłby realizować usługi dla konkretnego konsumenta.
posiadłość

Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Dokonanie takiego doboru nie może być przecież przypadkowe – wszystkie sprawy powinny się opierać o analizę konkretnego zamówienia: typ oraz wagę przenoszonego towaru, wielkość podnoszonego ładunku, promień pracy dźwigu czy też precyzyjny opis miejsca wykonania prac. Te wszelkie aspekty posiadają wpływ na wybór dźwigu.

Klient posiada zatem za zadanie ukazać dyspozytorowi dokładną charakterystykę projektu co do wykonania, natomiast dyspozytor na tej bazie, sięgnąć musi do swojego portfela doświadczenia i wiedzy oraz musi dobrać właściwy dźwig, który będzie spełniał zakładane kryteria i będzie gwarancją bezpiecznego oraz sprawnego zrealizowania wszelkich prac.