Grobowce z lastryko są tańsze aniżeli z granitu, nastręczają jednak więcej zachodu przy pielęgnacji. W jaki sposób troszczyć się o nagrobek z lastriko, by nie niszczał pod wpływem czynników atmosferycznych i na długo zachował piękny wygląd?

kontrola

Autor: Gardena
Źródło: Gardena
ceny

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Lastryko to materiał przeważnie stosowany do wykonywania grobów. Jest to przewierty w betonie utworzony z mieszanki wody, cementu jak też grysu, tworzący specyficzną drobną mozaikę odwzorowującą granit. Grobowce z lastryko posiadają jednakże chropowatą, nierówną nawierzchnię, na której łatwo osadza się brud. Z tej przyczyny grobowiec taki musimy regularnie myć i pielęgnować.http://creoconcept.pl/pl/realizacje/ (creoconcept.pl/pl/realizacje/)Zadbany grobowiec z lastriko przetrzyma nawet 40 lat.
Na nagrobkach tego rodzaju mogą pojawić się przeróżnego typu skazy. Możesz czyścić je za pomocą wody utlenionej bądź denaturatu, a jeśli to nie pomoże – sody oczyszczonej. Lastriko odporne jest na szczotkowanie i tarcie, bez lęków możesz więc użyć specjalnej pasty albo proszku do czyszczenia, jakie później powinniśmy gruntownie spłukać wodą. Ponieważ w lastryko bez trudności wsiąka woda, na nagrobku może pojawić się mech. W takim przypadku oprócz preparatów do czyszczenia możesz użyć szczotki albo druciaka. Jeżeli potrzebujemy odświeżyć napisy, znaki musimy najpierw gruntownie oczyścić (przykładowo benzyną), a później pomalować czarną farbką olejną, która dobrze wsiąka w kamień.

Stary nagrobek tego typu można też odnowić poprzez zeszlifowanie płyty. W tym celu poszukaj w necie firmy jaka zajmie się tym. Jeśli chodzi o szlifowanie lastryko Warszawa to miasto w jakim bez problemu znajdziesz taką usługę.