W danym czasie dominuje prostota. Znaczna większość ludzi urządza swoje mieszkania w stylu nowoczesnym. Niestety znaczna większość z nich zapomniała już o wdzięku klasyki.

salon

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Ten styl jest niemal zaprzeczeniem minimalizmu. Domy klasyczne są wyposażone bogato. Na każdym kroku widać jakieś interesujące ozdóbki. Naprawdę często pojawia się drewno. Wszystko to ma pozytywny wpływ na ludzkie samopoczucie. Wnętrza wydają się przytulne. Bije od nich blask jak również ciepło. Aby urządzić własne mieszkanie nowe mieszkania szczecin we wspomnianym stylu opłaca się odwiedzić sklep z różnymi antykami. Czasem jedna komoda jest w stanie przenieść do czasów, gdzie panował spokój. Tego typu wspaniałe meble do salonu da się także odszukać w normalnych meblowych sklepach. Aktualnie jest tak wielka różnorodność, że każdy odszuka w tego typu miejscach coś dla siebie – czytaj tu.

Z całą pewnością meble do salonu wybiorą miłośnicy klasyki jak i zwolennicy prostoty. Ci pierwsi winni również zwrócić uwagę na ławostoły. To doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń. Zwykle ławostoły posiadają funkcję składania się. Zatem w razie potrzeby wspomniany stół da się rozłożyć jak również przygotować zastawę na większą liczbę gości. W zwykłych warunkach ławostół nie będzie zabierał przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu. To też doskonała propozycja dla fascynatów prostoty. Zamiast nabywania kilku rzeczy można wyposażyć się w jeden i w razie konieczności korzystać z jego pożytecznej funkcji. Ławostoły nie jedynie są funkcjonalne. To również prawdziwe arcydzieła jeśli chodzi o ich wzór – ławostoły.

Można bowiem zakupić okrągłe stoły, owalne bądź prostokątne. Zwykle są wykonane z meblowej płyty bądź drewna naturalnego. Oczywiście te drugie stoły są odrobinę droższe. Za to świetnie się wpisują w klasyczny klimat. Do wnętrz awangardowych jest polecane szkło, aluminium ewentualnie tworzywo sztuczne. Choć dużo ludzi wybiera również drewniane dodatki na przełamanie stylu.

Aranżacja salonu

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
A zatem meblując klasyczny salon trzeba w szczególności zadbać o ciepły klimat. Drewno i brązowe odcienie z całą pewnością wnoszą ciepło. W zestawieniu z żółtą barwą oświetlenia jak również ciepłych narzut na sofie drewno naturalne daje spokój oraz pozwoli zregenerować siły.