W dzisiejszych czasach potrzebując z jakiejkolwiek dziedziny wiadomości, najczęściej zaglądamy do Internetu. Z trudem możemy odszukać informacje wiarygodne a jeszcze trudniej umieć jest rozpoznać wśród tych niewłaściwych i niegodnych zaufania.

Deweloper

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Internet rzeczywiście oferuje nam niezwykle bogate pokłady informacji o dzisiejszym świecie. Nie podważając przymiotów tego środka przekazu, należy pamiętać , że posługiwanie się nim wymaga od nas posiadania minimalnej wprawy, np. właściwego formułowania zapytań ale przede wszystkim zdolności oceny i wyboru otrzymanych informacji. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że ilość informacji nie jest adekwatna względem przedstawianej tam wiedzy – dladeveloperow24.pl/jak-dowiedziec-sie-wiecej-o-materialach-budowlanych/.

W Internecie zamieszczać informacje może każdy, codziennie bowiem pojawiają się tysiące nowych stron www. Oczywiście są ambitne strony internetowe, które umieszczają cenne porady dla deweloperów – czytaj porady dla deweloperów – ale mimo to, należy do tego typu porad podchodzić z rezerwą. Spora część materiałów informacyjnych dostępnych w sieci zawiera stanowiska ich twórców.

Poniekąd jeśli z zewnątrz artykuł jest informacyjny, w czasie wnikliwej lektury zauważymy jego subiektywne stanowisko. Jest to dostrzegalne zwłaszcza podczas reklamowania artykułu chociażby budowlanego. Z jednej strony przekazuje się materiały informacyjne o określonym towarze budowlanym a po drugie przedstawia się tendencyjną opinię o tym produkcie typu: najlepszy, pewny, itp.

Dzieje się tak, ponieważ każdy z tych portali nie tylko pragnie przekazać nam informacje budowlane, ale również ma świadomość istnienia konkurencji. Umiejętność eliminacji oceny od faktów jest podstawowa bo umożliwia wyrobienie własnej oceny na określony temat. Warto również pamiętać o różnicy między materiałem informacyjnym a opinią.

Nie każdy tekst przedstawia informacje w bezstronny sposób. Jakkolwiek przekonania, nawet jeśli nie odwołują się do naszych przekonań, mogą okazać się użyteczne. Nie warto również opierać się wyłącznie na jednym źródle wiedzy, za każdym razem konieczna jest przegląd przeglądy techniczne budynków poznanych treści.