W przypadku gdy znudziły się Wam równe ściany, dekoracyjne tynki i tapety, ciekawym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on wspaniałą ozdobą nie tylko salonu, lecz także innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. I wcale nie ma znaczenia czy jest naturalny, czy tylko imituje prawdziwy, gdyż jeden i drugi tworzy oryginalny wygląd naszego mieszkania lub budynku.

kominek

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Kamień naturalny charakteryzuje się niezwykle bogatą kolorystyką, mnogością faktur i tonacji. Jest na topie, a ostatnio stał się jednym z najczęściej kupowanych materiałów wykończeniowych.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o jeszcze jedną nieszablonową stronę? Jeśli tak, to szczerze zalecamy ten link (http://pro-trans.wroclaw.pl/rury-kanalizacyjne-pcv-niskoszumowe/) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Dozwolone jest by położyć go całościowo, lub na ich wybrane odcinki. Kamień (www.wkg.pl/kamien-naturalny/) dekoracyjny wyraża nasz zachwyt nad naturalnością nienagannie sprawdza się zarówno w wymyślnych, jak i minimalistycznych projektach.

Dzięki zastosowaniu kamienia dekoracyjnego wewnątrz, możemy wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeśli salon łączy się z jadalnią, okładzina kamienna zaakcentuje wizualnie granice części, w której jemy. Podobny trick zastosować można również w dużych pokojach dziennych, gdy chcemy oddzielić strefę pracy od miejsca w którym relaksujemy się. Ale zanim zdecydujemy się na wybrany model, powinniśmy określić wiodącą stylistykę pomieszczenia oraz to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Kolejnym plusem stosowania kamieni dekoracyjnych jest zabezpieczenie ścian przed defektami i zanieczyszczeniami, co jest istotnym atutem w często uczęszczanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy lokale. Pozytywna wartością kamienia jest różnorodność barw, kształtów i faktur, pozwalające stworzyć niespotykaną grę światłocienia w każdym pomieszczeniu.

Salon, wizualizacja w programie CAD Decor PRO

Autor: CAD Projekt K&A
Źródło: CAD Projekt K&A

Z uwagi na walory dekoracyjne oraz wytrzymałość na długotrwałe działanie wysokich temperatur, naturalny kamień (sprawdź ofertę: ) jest bardzo często wykorzystywany przy wykończeniach kominków, przez co uzyskują charakter nowoczesny i modny. Pokuśmy się na zamontowanie go, a z cała pewnością będziemy zadowoleni z podjętej przez nas decyzji. Wykorzystanie kamienia dekoracyjnego w obrębie naszego domu nada mu nowoczesny charakter. Końcowy efekt będzie zniewalający !