Czas urlopowy dobiegł końca, do miasta od Odrą dotarli studenci. Wielu z nich zaczyna studia i poszukuje lokali do wynajmu. Efektywnym sposobem na znalezienie wolnych lokali w stolicy Dolnego Śląska jest wklepanie do wyszukiwarki internetowej frazy „lokale do wynajęcia Wrocław”. Warto także zalogować się na któryś z wielu serwisów z anonsami.

Pamiętaj, że przy wynajmowaniu zawsze konieczne jest dobłębne obejrzenie rzeczonego lokalu (biura w ofercie grupy archicom). Tak możesz upewnić się, czy dom projekty domów jednorodzinnych rzeczywiście wygląda tak, jak pisał to w ogłoszeniu właściciel. Długie oględziny przybytku powinny być także szansą na namierzenie możliwych mankamentów. Nie oszukujmy się – na rynku mieszkaniowym działa wielu oszustów, którzy starają się schować przed najemcą różne usterki. O ile chcesz ochronić się przed nieuczciwymi właścicielami stancji, poszukaj w sieci opinii na ich temat. Wielu ludzi publikuje na tematycznych forach dyskusyjnych swoje przeżycia – kluczową rzeczą jest nauka na cudzych wpadkach.

puste mieszkanie

Źródło: flickr.com

Jeżeli zamierzać brać kredyt mieszkaniowy i kupić lokal na własność, to świetny okres na takie kroki. Od dawna bowiem ceny za metr kwadratowy mocno spadają i wygląda na to, że taki trend będzie długotrwały. Atrakcyjne oferty lokalowe dla stolicy Dolnego Śląska wyszukasz, jeżeli do Google wpiszesz sformułowanie „tanie mieszkania Wrocław” (). Pamiętaj, że w stolicy Dolnego Śląska są rejony, w których ceny lokali są małe. Nieduże kwoty za metr kwadratowy będziesz musiał wyłożyć, jeżeli kupisz mieszkanie na odległym i kiepsko skomunikowanym Psim Polu. Najkosztowniejsze domy zobaczysz na terenie zielonej Wielkiej Wyspy. Wielkie znaczenie ma również architektura. Najmniej kosztowne domy spotkasz w wysokich blokach z wielkiej płyty, najdroższe – w poniemieckich willach.