Warszawa jako stolica i największe miasto w naszym kraju posiada również najmocniej rozwinięty rynek mieszkaniowy. Liczba stałych mieszkańców bardzo dawno przekroczyła milion, a poza tym w mieście mieszka następne kilkaset tysięcy studentów i pracowników, więc i zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże. Widać to zresztą doskonale po liczbie nowych inwestycji, jakie są cały czas realizowane, a również po tym, jak wyglądają nowe osiedla.

warszawa

Źródło: flickr.com

Porównując ceny za mieszkania w różnych miastach okazuje się, że to właśnie w Warszawie mają one najwyższy poziom. Wiąże się to z kilkoma rzeczami. Po pierwsze same inwestycje w Warszawie są znacznie kosztowniejsze niż w innych rejonach kraju. Ceny za ziemię w lepszych miejscach osiągają bardzo wysokie sumy, a przecież dochodzi do tego jeszcze zapłacenie pracującym przy inwestycji ludziom. Wszystko to oraz duży popyt na nowe nieruchomości powoduje, że póki co ceny utrzymują bardzo wysoki poziom. I wszystko będzie wskazywać na to, że przez najbliższe lata tak będzie, bo inne duże miasta nie chcą póki co doganiać Warszawy. Jednak powiedzenie, że Warszawa to drogie miasto jeśli chodzi o mieszkania, to raczej ogólna wiadomość. A w praktyce rynek nieruchomości w stolicy jest ogromnie różnorodny, zapewne też z tej przyczyny, że obejmuje naprawdę ogromny teren. Jak można przypuszczać, najwyższe ceny występują w centrum, tam trudno jest zaczynać szukanie, jeżeli się chce wydać mniej niż dziesięć tysięcy.

mieszkanie

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarzają się tam i lokale kosztujące więcej niż 20 tysięcy, co kwalifikuje się do rekordów jeśli chodzi o ceny. Im dalej od centrum miasta tym ceny są niższe, kończąc się na dzielnicach bardzo oddalonych, albo uważanych za niekoniecznie atrakcyjne czy bezpieczne do mieszkania. Tak naprawdę wśród pojawiających się ofert praktycznie w każdej dzielnicy można znaleźć i mieszkania nowe, i używane z rynku wtórnego. Jeśli więc kogoś interesowały będą mieszkania – nowe mieszkania wrocław Grochów, to na pewno coś ciekawego znajdzie. W niektórych dzielnicach będzie więcej mieszkań z rynku wtórnego, w innych nowych, lecz przeważnie wszędzie jest dość duża propozycja.