Koneserzy zagranicznych alkoholi powinni sobie znaleźć jakieś ciekawa miejsce na ich przechowywanie. Miejsce, w którym damy barek nie może być zbyt oświetlona.

Powinniśmy zastanowić się także ile miejsca chcemy na domowy barek wygospodarować. Zależnie od tego można rozpocząć shopping.

alkohol

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Są w tej kwestii dwie opcje. Albo przeznaczymy małą powierzchnię i dzięki temu zdecydujemy się np. na zakup malutkiego barku na alkohol, który będzie posiadać ciopkie kółeczka, dzięki czemu będzie mobilny.

Ta solidna oferta (https://crocushill.pl/), którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, zawiera pokrewne dane na to intrygujące zagadnienie – zobacz tu.

Kolejna możliwość to zakup meblościanki, która jednocześnie będzie posiadać w sobie jedną półkę, którą przeznaczymy na alkohole. W ten sposób trzema pomyśleć o tym, by był dobrze osłonięty od światła. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, możemy poszaleć i zrobić sobie w rogu pomieszczenia barek podobny do tych z barów – domowy barek – propozycje.

Poszukiwania koncepcji na nasz bar można zacząć w Internecie. Wynalazłam tam oryginalny, oryginalny barek stylizowany na… wiolonczelę! Poleciłam go koleżance, która lubi klasyczną muzykę i ma domek pełne instrumentów. Rewelacyjnie się prezentuje obok jej pięknego fortepianu. Najciekawsze aranżacje odnalazłam na interesującym blogu.

Najbardziej specyficzną opcją, którą zobaczyłam była niewielka skrzynka z drewna, w środku której ustawione są butelki i lampki na wino. Możemy także zainwestować w kilka półeczek na flaszeczki, które przybijamy do ściany, najlepiej na tej ścianie, która jest osłonięta od światła. Następnie zalecamy poustawiać na niej butelki (sprawdź również pomysły na na blogu Lovingit.pl). Możemy zrobić to dobierając je wysokościami, a możemy postawić na dowolność i misz-masz. Wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać.