Marmur to skała metamorficzna powstała z wapieni. Jej główny składnik to krystaliczny kalcyt. Marmur powstaje w temperaturze ok 500-700 C przy ogromnym ciśnieniu. W skutek tego przekształcenia powstają naprawdę piękne i wyjątkowe skały. Również piękną skałą jak marmur jest granit, w przeciwieństwie do marmuru, granit powstaje w środowisku głębinowym – stąd jej niesamowity wygląd.

marmurowy kominek

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Granit to bardzo piękna skała forująca się w środowisku głębinowym – stąd między innymi jej niesamowity wygląd. Różnorodna kolorystyka oraz jej właściwości sprawiły, iż jest to coraz częściej wykorzystywana skała do kreowania niesamowitych elementów wykończeniowych mieszkań. Równie piękną skałą jak granit (zobacz palisady granitowe) jest marmur. Marmur to skała metamorficzna przekształcająca się z wapieni. Główny jej składnik to krystaliczny kalcyt. Marmur formuje się w temperaturze ok 500-700 C przy ogromnym ciśnieniu. W skutek tego przeobrażenia powstają naprawdę piękne i wyjątkowe skały.

Marmur od zawsze kojarzony był z bogactwem, przepychem oraz z solidnością. Stosowany w zwykłych domach, ogromnych willach, w budynkach różnych instytucji państwowych świadczył o zamożności. Firma zajmująca się obróbką kamienia naturalnego- granitu oraz marmuru. Jej specjalność to wykonywanie szlifowania lastryko oraz marmurowych oraz granitowych elementów – kamyczek. Przedsiębiorstwo ma liczne możliwości, ponieważ szlifowanie marmuru, lastryko czy piaskowca nie sprawia im żadnego problemu. Firma posiada w swojej ofercie bardzo zróżnicowane usługi, związane z krystalizacją, impregnacją i szlifowaniem kamienia.

lastryko

Autor: josef friedrich schmidt
Źródło: pixabay

Klienci mogą znaleźć w ofercie szlifowanie terazzo zarówno na sucho jak i na mokro. Do firmy możesz również się zgłosić gdy będziesz chciał odświeżyć posadzki kamienne – jest to usługa skierowana zarówno dla klientów indywidualnych jak i odbiorców firmowych. Ze względu na dużą ilość różnorodnego sprzętu firma ma nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o obróbkę piaskowca (więcej na do: tutaj artykuł : ). Kilkunastoletnie doświadczenie pracowników firmy pozwala na doradztwo na najwyższym poziomie. Dzięki firmie każdy z nas będzie miał okazję zamontowania marmurowych elementów we własnym domu w przystępnej cenie, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości.