Jako, że diabeł jest w szczegółach, przy odświeżaniu budynku wolnostojącego lub mieszkania poleca się pamiętać o odpowiednim wykończeniu podłóg, progów, schodów oraz drzwi. Sklepy z asortymentem budowlanym w swojej ofercie posiadają duży wybór listew, które można dostosować do własnych potrzeb. Są również dostępne różne wzory, kształty i odcienie. Wszystko odpowiednio dobrane i dostosowane do potrzeb klienta.

drzwi wewnętrzne

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Listwy wykończeniowe ze względu na swą elastyczną strukturę nie łamią się pod naciskiem, dlatego nadają się idealnie do wykończenia schodów lub ram przy drzwiach wejściowych. Listwy podłogowe służą do wykończenia progów, gzymsów przy podłodze. Są wykonane przeważnie z laminowanych paneli podłogowych oraz deski parkietowej. Do wykończeń można też użyć listwy przypodłogowe PCV. PCV to skrót od polichlorek winylu. Substancja ta jest odporna na działanie substancji rozpuszczających lub innych ostrych detergentów. Dlatego tak chętnie PCV jest stosowane w produkcji wykładzin podłogowych oraz przemyśle stolarskim, zwłaszcza przy produkcji drzwi i okien, a także właśnie przy asortymencie wykończeniowym. Więcej:

http://www.invado.pl/

Listwy wykończeniowe mają różne odcienie i fakturę. Nie przysparzają trudności przy przycinaniu.

Nasz link do wpisu zadziwi Cię bardzo korzystnie. Wyszukasz tam ogrom drobiazgowych wiadomości. Zatem nie czekaj i klikaj!

Ich montaż również jest łatwy ponieważ są podatne na klej, a przy przykręcaniu nie łamią się ani nie pękają, chronią progi przed zniszczeniem. Nie warto odwalać tak zwanej złej pracy przy ich montażu. Gdyż źle zamontowane mogą ulec zniszczeniu i będą wymagały szybkiej wymiany, a co za tym idzie kolejnej remontu.