Kiedy remontujemy dom, czasem chcemy wymienić podłogi. Na rynku dostępnych jest dużo rozwiązań, jakie są przeznaczone do różnorodnych pomieszczeń. Dla przykładu w toalecie lub w jadalni zastosujemy terakotę, na tarasie gres, a w salonie podłogę drewnianą albo panele.
Jest jednak dużo rodzajów podłóg a obecnie jeszcze większą renomę uzyskują podłogi winylowe.

Łączy je sposób zabezpieczenia dekoru. Winyl jest to surowiec, jaki jest bardzo wytrzymały na ścieranie oraz zarysowania. Jest on niezwykle elastyczny co ma także znaczenie dla płytki betonowe na taras wytrzymałości panela i ich wytrzymałości na uderzenia. Elastyczność zabezpieczającej warstwy oraz elastyczność innych powłok oznacza także, że wysoki jest komfort używania podłóg winylowych. Bardzo ważne jest również to, że podłogi winylowe często się tłoczy, aby powiększyć walory estetyczne dekorów oraz po to, żeby spowodować, że zarysowania będą w mniejszym stopniu widoczne.
sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiamy się czym różne rodzaje posadzek winylowych wzajemnie różnią się od siebie. Chodziłoby tu naturalnie o dekory. Niektóre z podłóg doskonale imitują jesion, dąb lub egzotyczne gatunki drewna. Są do kupienia również takie, jakie znakomicie imitują kamień. Po ułożeniu tego typu podłogi mamy więc wrażenie, że mamy kamienną posadzkę, która jednak w dotyku jest sprężysta i ciepła. Najistotniejszą różnicą jest jednak konstrukcja paneli winylowych, jednak aby te różnice było łatwiej wychwycić, należy zwrócić największą uwagę na konstrukcję paneli winylowych. Istnieją takie panele, których konstrukcja jest niezwykle podobna do klasycznych typowych paneli laminowanych. Bazą jest płyta HDF co sprawia, że podłogi są relatywnie grube, ponieważ mają 10,5 cm grubości.

Istnieją panele winylowe, jakie posiadają dwie warstwy korka co sprawia, że panele są cieplejsze i bardziej ciche od paneli laminowanych. Ponadto warstwa dolna korka pełni rolę podkładu, więc nie ma już potrzeby stosować pianki albo korka podkładowego.