Spoglądając na chodniki, a na same deptaki, każdy spośród nas widzi różnice – chodniki zwykle są monotonne lub najzwyczajniej wyniszczone, w czasie gdy deptaki niewiarygodnie często mają w posiadaniu ciekawe wzornictwa i przepięknie ułożoną kostkę.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com
Domek ogrodowy dla dzieci Bolek

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Mimo, że deptaki także podliczają się do samego pojęcia „chodnik”, każdy z nas usłyszawszy oba słowa widzi naprzeciw oczu coś innego – dlatego właśnie nawierzchnie, po których to chodzimy ułożony z takiej kostki mamy możliwość określić pojedynczym słowem.
inwestor

Autor: TEKTUM
Wszelakie nawierzchnie z kostki brukowej, tak naprawdę mamy możliwość po określać jednym konkretnym słowem, a przebrzmiewa on po prostu: Bruk.

Jeżeli masz ochotę poznać dane na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu www (http://www.efektywniej.pl/audyt-energetyczny/) w którym znajdziesz dużo fascynujących danych, które szczegółowo omawiają temat.

Wielu z nas to konkretne słowo kojarzy z takim zdaniem jak chociażby „wyrzucony na bruk” i tak naprawdę jest to stwierdzenie jak najbardziej trafne. Bruk jest najzwyczajniej chodnikiem albo nawet i ulicą, na której powierzchni po wykładano kostkę, od której wzięło się to konkretne określenie. W naszych obecnych czasach kostka brukowa kojarzy się przede wszystkim z ważnymi lokalizacjami w mieście, gdzie spaceruje bardzo dużo ludzi – jest ona bardzo wytrzymała i bardzo efektowna, albowiem bardzo dobrze zaprojektowania oraz ułożona umożliwia tworzenie prawdziwych dzieł sztuki na powierzchniach typowo płaskich.

Obecnie istnieje niewiarygodnie wiele firm zajmujących się tego typu pracą, choć prawdziwych „artystów” brukarzy jest tak naprawdę coraz to mniej – wspomniane firmy oferują układanie kostki nie tylko na ulicach, lecz także oferują kompleksowe usługi osobom całkowicie prywatnym, którzy bardzo chcą za pomocą takiej kostki stworzyć niepowtarzalny klimat we własnym ogrodzie. Jedyne co tak naprawdę potrzebuje firma to rozmiary ogrodu oraz ogólnikową koncepcję, na podstawie której to utworzą projekt a porem wezmą do pracy.