Zakup takiego urządzenia jest rozwiązaniem na wilgoć, którą mamy w domu. Osuszacz powietrza usuwa tą wilgoć oraz zapobiega rozwojowi bakterii oraz pleśni w pomieszczeniach. Dzisiaj w sprzedaży można odnaleźć niezwykle dużo modeli osuszaczy.
Najbardziej istotnymi parametrami, które decydują jaki domowy osuszacz powietrza kupić, to jego wydajność, która podawana jest w litrach na godzinę lub na dobę.

katalog

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Osuszacz kondensacyjny do domowego używania może pracować z efektywnością od 10-45l/24h. Wydolność osuszania takiego narzędzia jest podawana dla temperatury trzydzieści stopni oraz dla wilgotności powietrza 80%. Jest tak z tego powodu, ponieważ efektywność kondensacyjnych osuszaczy jest uzależniona od warunków otoczenia. Im jest chłodniej tym mniej wilgotności jest usuwane z powietrza podczas danego okresu. Spadek temperatury do 0-5 stopni może uniemożliwić użycie urządzenia. Sprawność osuszacza adsorpcyjnegogo nie jest zależna od temperatury i wilgotności, ponieważ jest to stała wartość, która waha się od 4-20/24h.

Czy interesuje Cię ta problematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj serwis (https://www.vincent.pl/), a znajdziesz tam mnóstwo bezkonkurencyjnych informacji, które pochłoną Cię całkowicie.

Wydajność absorpcyjnego osuszacza jest przeważnie mniejsza od wydajności kondensacyjnego osuszacza. Przed zakupem osuszacza powinniśmy ustalić jakiej wydajności konkretnie wymagamy. Do pomieszczenia niewielkiego wystarczy model, który ma efektywność 5l/24h. Duże pomieszczenie albo dom będzie wymagał narzędzia o sprawności 15-20l/24h. Do osuszenia łazienki, zawilgoconej będziemy potrzebować wydajności minimum 8l w ciągu doby.

schody

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
domowy osuszacz powietrza

Autor: http://www.baars.pl
Źródło: http://www.baars.pl
Przepływ powietrza jest to objętość powietrza jaką taki osuszacz może osuszyć w konkretnym czasie. Jest podawana ona w m3 na godzinę. Osuszacz powietrza wybieramy przeważnie na podstawie wielkości pokoju. Jednym ze sposobów jest wybór narzędzia, które ma przepływ powietrza min. 3,5 razy większy niż wielkość danego pomieszczenie. Taki współczynnik wielokrotnie mylony jest z wydajnością osuszacza.

Moc osuszaczy powietrza, które są przeznaczone do stosowania w domowych warunkach jest niezwykle różnorodna. Trzeba zwracać na to uwagę, żeby wydatki użytkowania nie zaskoczyły nas niemiło.