Wszyscy, którzy siedzą przed laptopem, są świadomi tego, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Ślęczenie wiele godzin przed komputerem bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do tego typu pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia często odbija się na wszystkich negatywnie.

Wiele ludzi szuka interesujących danych na ten temat wątek. Trafnym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis (https://grupapartner.pl/uslugi-partner-serwis/produkcja-rozdzielnic-instalacje-oswietleniowe-serwis-urzadzen-elektroenergetycznych.html). Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie będziesz żałować!

Po pewnym czasie zaczynają odczuwać trudności z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Jest to spowodowane tym, że mają nieprzystosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem kluczowe jest krzesło. Musi być ono starannie dostosowane do naszego wzrostu. Powinno posiadać również odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu niekiedy będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy odpocząć naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być także odpowiednio wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I oczywiście powinno posiadać podłokietniki. Bez tego trudno określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Powinno także posiadać dobre kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odsuwać się od biurka. Przez to we wszystkich biurach najczęściej widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać stopami do ziemi.

Jeśli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zakupić podnóżek. Będzie to wówczas idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.