Do zapewnienia bezpieczeństwa przy wysokościowych pracach należałoby zainwestować w dobre rusztowania, które sprawdzą się przy wykonywaniu dachu, fasad oraz przy różnych robotach, które wykonane być nie mogłyby przy wykorzystaniu drabiny.
Jeżeli nie chcemy inwestować w rusztowanie, można by je zawsze wynająć na pewien czas.

Gdy decydujemy się na kupno rusztowania, trzeba wcześniej zastanowić się jakiego typu rusztowania będą najodpowiedniejsze. Możemy wybrać rusztowania aluminiowe, które cieszą się jeszcze bardziej znaczącą renomą, gdyż są lekkie oraz nie ma problemów z ich instalacją i demontażem. Takie rusztowania mają również kompaktowe rozmiary, co bardzo przyczynia się na ich funkcjonalność. Kiedy zamierzamy wykonywać prace renowacyjne domu czy elewację, wtedy konieczne jest rusztowanie przyścienne. Rusztowanie warszawskie od wielu lat gości na naszym rynku oraz ciągle jest bardzo chętnie wykorzystywane, ponieważ ma ono łatwą konstrukcję a jego montaż jest również bezproblemowy. Kiedy wybieramy rusztowanie warszawskie musimy wiedzieć, że będzie się sprawdzać idealnie przy pracach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Tego typu rusztowanie niestety nie sprawdzi się przy pracach, które wykonywane są na małej wysokości.
odbitka - dom

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
Rusztowania jezdne i przejezdne doskonale sprawdzają się przy pracach instalatorskich lub wykończeniowych. Montaż takich rusztowań jest tak samo bezproblemowy jak w wypadku rusztowania warszawskiego. Co jest bardzo ważne, do montowania nie będą potrzebne żadne narzędzia. Niezwykle dużą mocną stroną takich rusztowań jest to, że można je szybko odsunąć.

Gdy wybieramy rusztowanie (rusztowania elewacyjne) przejezdne warto wcześniej sprawdzić jaki hamulec ma, ponieważ zablokowanie takiego rusztowania po przesunięciu jest bardzo ważne. Rusztowanie fasadowe okazuje się bardzo dobrym wyjściem, jeśli chcemy robić niewielkie prace budowlane. Sprawdzą się doskonale przy tynkowaniu i malowaniu.