Kiedy jedni przez parę miesięcy bezskutecznie szukają pracy, to drudzy szybko zakładają własną firmę. Jeżeli komuś zdaje się, że bycie prezesem jest o wiele łatwiejsze niż bycie najzwyklejszym pracownikiem, to z pewnością nie wie, że dyrektorowanie wiąże się ze sporą odpowiedzialnością – trzeba bez przerwy szukać nowych zleceń i sprawdzać na bieżąco stan finansów, żeby potem nie wpaść w tarapaty.

Świetnie znane Polakom porzekadło przestrzega, że zawiązywanie spółek bywa związane z dużym ryzykiem, co naturalnie jeszcze w żadnym razie nie znaczy, że trzeba od razu definitywnie zrezygnować z tej formy działalności. Wręcz przeciwnie, owocna kooperacja uchroniła już niejedną firmę od upadłości, a niejeden kontrahent okazał się bardzo uczciwym człowiekiem – czytaj o SAF. Bądź co bądź, podpisując umowy trzeba przeanalizować wszystkie potencjalne korzyści i straty, by później nie żałować pochopnie podjętych decyzji.

Karty kredytowe i windykacja długów

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne zagrożenie stanowią nieuregulowane faktury. Z jednej strony należy uważać, żeby na bieżąco płacić dostawcom czy po prostu opłacać zwykłe rachunki za prąd lub za dzierżawę – terminowość bardzo się opłaca, bo wtedy człowiek interesu nie musi płacić odsetek. Tymczasem z drugiej strony trzeba weryfikować, czy rachunki wystawiane klientom, albo po prostu usługobiorcom, są opłacane w terminie. Jeśli ktoś za długo zwleka z zapłaceniem faktury, to najrozsądniej od razu podjąć najbardziej skuteczne działania, a nawet przeglądnąć zasoby sieci, by dowiedzieć się, gdzie w pobliżu mieści się najlepsza firma windykacyjna w regionie lub nawet Polsce.O windykacji wiele się dziś słyszy, choć jednocześnie jeszcze nie wszyscy przedsiębiorcy zdążyli poznać korzyści, jakie wynikają ze współpracy z cenioną firmą windykacyjną.

Nie czekaj! Jeśli zainteresowały Cię opublikowane tu notatki, to czytaj, który znajduje się w podanym linku. W nim znajdziesz dużo szczegółów.

Czasami jest to jedyna sensowna metoda walki z dłużnikami. Dyrektorzy średnich firm, jak i wielkich koncernów nie muszą narzekać na brak usługodawców – dzisiaj branża windykacyjna jest w Polsce w miarę dobrze rozwinięta i oczywiście każdy menedżer będzie mógł wybrać najkorzystniejszą ofertę. Z kolei dłużnicy wreszcie się przekonają, że nieuregulowane rachunku, szczególnie te opiewające na wysokie kwoty, mogą stać się powodem poważnych kłopotów.