Tapety od wielu lat są jedną z najbardziej popularnych wykończeniowych metod, wielu ludzi znacznie bardziej je woli od pomalowanych ścian. W ofercie jest ich parę odmian, przez co można kupić coś odpowiedniego zarówno pod kątem wzornictwa, jak też zastosowania w konkretnym pomieszczeniu. Tanią odmianą tapet są tapety papierowe, które zrobione są po prostu z paska odpowiedniej szerokości papieru.

salon

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Ich najważniejszym plusem będzie cena, jednak mają dość istotne wady, przez co zainteresowanie nimi cały czas maleje. Po pierwsze są zupełnie nieodporne na działanie wody, a dodatkowo ciężko się je układa, bo potrzebują równych powierzchni. Dużo praktyczniejsze są tapety winylowe.

Przez odpowiedni materiał doskonale nadają się do wilgotnych pomieszczeń, typu łazienki albo kuchnie, ale poza tym znacznie lepiej się prezentują. Niestety wadą ich jest dość wysoka cena, ale mając na uwadze ich zalety w niejednym przypadku lepiej jest dołożyć te kilka złotych i znacznie lepiej wykończyć ściany.

Zainteresował Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do następnego zagadnienia i czytaj informacje (https://www.aplusdesign.pl/projektowanie-wnetrz-warszawa/) o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

sypialnia

Autor: Big Trix
Źródło: Big Trix

W ostatnich latach furorę zaczynają zdobywać fototapety, umożliwiające druk dowolnego zdjęcia i naklejenie go na ścianie. Fototapety kładzie się dokładnie tak samo jak typowe odmiany tapet, tak naprawdę do ich produkcji używa się dokładnie takie same podkłady. Współcześnie sporo firm oferuje możliwość wykonania fototapet na zamówienie, i dzięki powiększającej się popularności sprzętu drukującego ceny ich są nieznacznie większe od cen za tradycyjne tapety. Samo zamawianie jest bardzo proste, i sprowadza się do kilku czynności – dowiedz się o fototapetach do sypialni.

Po pierwsze trzeba dokładnie zmierzyć pomieszczenie, do którego chce się je zamówić, później trzeba podać podkład i wzór do wydrukowania. Można przesłać swoje własne zdjęcie, a można również wybrać spośród wielu tysięcy z banku zdjęć. Po złożeniu zamówienia i zapłaceniu należy jeszcze odczekać, aż fototapety do sypialni dotrą do kupującego, po czym przykleić je na ścianach zgodnie z instrukcją, którą się otrzyma.