Branie kredytów jest wyznacznikiem naszych czasów. Jeżeli przewertować statystyki, to nawet 50 % Polaków co miesiąc spłaca co najmniej jedną ratę. Sporą niedogodnością jest to, że ten kredyt należy spłacać 30 lat bądź i dłużej. A jeżeli za tak ciężko zdobyte pieniądze kupuje się nowiuteńkie mieszkanie, to nie wprawia w zdumienie fakt, że niedoszli właściciele M4 mają przesadne oczekiwania.

nowe mieszkanie

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną kwestią jest lokalizacja. Każdy z domowników pragnie jak najszybciej dojechać do biura lub budynku liceum. Dodatkowo trzeba koniecznie ocenić, czy konkretne osiedle cieszy się nieposzlakowaną sławą. Nie mniej oczywiste bywają pozornie nic nie znaczące szczegóły – kiedy jedni pragną mieszkać na drugim piętrze, to pozostałym marzy się wspaniały widok na Śnieżkę z przedostatniego piętra bloku. Jedno bywa jednak pewne: kto wpisuje w sieć frazę mieszkania na sprzedaż Siechnice bądź dwupokojowe mieszkanie w centrum Krakowa, ten ma dość dobrze skonkretyzowane wymagania i decyzja o nabyciu lokalu na pewno nie będzie lekkomyślna – mieszkania w Siechnicach.

Panie i panowie mają najczęściej inne opinie na ten sam temat, więc znalezienie konsensusu okazuje się priorytetem, zwłaszcza jeżeli nabywa się mieszkanie za 300 tysięcy – sprawdź tu: Atom Deweloper Siechnice. Żony zwrócą dużą uwagę na okna salonu, a ściślej na to, czy wychodzą na stronę południową i czy nieokazały balkon moskitiery łódź pomieści chociażby parę donic z ulubionymi śnieżnobiałymi pelargoniami. Natomiast dżentelmeni, odpowiedzialni za szeroko pojętą logistykę, mają naocznie skontrolować wielkość mieszkania, a później ocenić, czy pomieszczą się w nim najbardziej potrzebne meble z tego poprzedniego. O ile rodzice przymkną oko na niewielką liczbę gniazdek albo niestarannie zamontowane drzwi, o tyle nasze dzieci mogą stać się bardziej niepobłażliwymi sędziami.

Jeżeli głowa rodziny wpisuje w sieć wyrażenie mieszkania na sprzedaż Siechnice czy sprzedaż mieszkań Dolnośląskie, to musi wziąć pod uwagę także sugestie najmłodszych. Jeżeli starsza siostra każdego wieczoru spędza przynajmniej trzy kwadranse w łazience, to brat będzie naprawdę oburzony, bo nie będzie w stanie skorzystać z toalety. Trzeba zatem w opisanym przypadku poszukać lokalu mieszkalnego z osobną toaletą. I rzecz jasna nie zapomnieć o tym, aby między bajki włożyć dobrze znane porzekadło, że maluchy i ryby głosu nie mają.