Dużym marzeniem wielu właścicieli samochodów jest własny garaż, w którym samochód ten można by było trzymać. O tym jaka to jest wygodna bardzo dobrze wiedzą ludzie, którzy przez całą zimę muszą skrobać szyby, odśnieżać i rozgrzewać wnętrze, aby dało się w ogóle jechać.

O ile mieszkańcy bloków wielkiego wyboru nie mają, bo tak naprawdę na osiedlach garaży jest raczej niewiele, to mieszkając w jednorodzinnym domku możliwości będzie się miało znacznie więcej, bo po prostu można swój garaż wybudować. Planując taką inwestycję do dyspozycji się ma albo odmianę blaszaną albo murowaną. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto zastanowić się porządnie zanim się podejmie ostateczną decyzję.

Sądzisz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeżeli tak, to z pewnością zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.energopiast.pl/budownictwo-przemyslowe), ponieważ dotyczy podobnej tematyki.

Garaże murowane są dużo bardziej wygodne w użyciu od blaszanych, można w nich zamontować ogrzewanie, więc zimą nie tylko można w nich przeprowadzać różne prace i naprawy, lecz nie powinno być kłopotów z zapaleniem samochodu. Poza tym robiąc szerszy garaż zaplanować można w nim najróżniejsze półki i szafki na przetrzymywanie różnych przedmiotów (zobacz wawsystem.pl).

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz dużym minusem garaży murowanych będzie ich cena. Na ich wybudowanie trzeba przeznaczyć co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych, zwłaszcza jeśli się będzie chciało zastosować jakieś ciekawsze rozwiązania, przykładowo bramy garażowe uchylne z pilotem. Trzeba się również liczyć z tym, że samo wybudowanie garażu może chwilę trwać. Całkowicie inaczej wyglądają ceny garaży metalowych. Tu podstawową wersję można dostać już za kilka tysięcy złotych, a jeśli kupi się garaż używany to nawet jeszcze taniej.

Niezwykle łatwy i szybki jest także montaż. Producent garaży zaleca, aby miejsce, na jakim będzie stała konstrukcja było w odpowiedni sposób wzmocnione. Przykładowo mogą to być nieduże fundamenty, lecz można również wykorzystać grube betonowe elementy wstawione w ziemię. Jeśli wybierze się tę drugą opcję, to garaż w całości można postawić nawet przez jedno przedpołudnie. Jeśli miałby on stać dłużej, to pomyśleć także można o zrobieniu wylewki na podłodze, wówczas korzystanie z niego na pewno będzie dużo bardziej wygodne.