Wiele ludzi zastanawia się jaki wybrać dla siebie dom, murowany, bądź zrobiony z drewna. Zorganizowanie budowy wywołuje o wiele mniej problemów, gdy wznosi się dom drewniany. Postawienie domu jest możliwość realizować o każdej porze roku, nawet w zimie, ponieważ prócz sporządzenia fundamentów, nie są wymagane żadne mokre roboty, jakie trzeba prowadzić w temperaturze dodatniej.

dom wykonany z drewna
Oprócz tego tańszy i wygodniejszy jest przewóz tworzyw na plac budowy, bo jest ich mniej i są o wiele lżejsze niż surowce do domów murowanych. Domy z drewna winny być realizowane przez specjalizujące się w tej technologii firmy. Drewno to naturalny surowiec chętnie wykorzystywany również do budowy elewacji. Drzewo elewacyjne musi być prawidłowo impregnowane. Dobrze konserwowane i wentylowane będzie cieszyć ładnym wizerunkiem przez długie lata. Długość desek należy dopasować do potrzeb danej elewacji. Modne dzisiaj profile żaluzjowe mają trochę różne proporcje aniżeli tradycyjne deski.

Powiązany artykuł – domy w systemie murowanym

Elewacje drewniane są coraz to bardziej powszechne. Deski elewacyjne mogą być położone na całej elewacji, lub na jej kawałku. W ciągu ostatnich kilku lat coraz popularniejsze staje także drzewo modyfikowane termicznie. Drewno elewacyjne powinno być odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami. Fasadę drewnianą wolno mocować do każdego typu ściany. Zazwyczaj stosuje się ruszt z drewna zbudowany z takiego samego gatunku drzewa co fasada, dogłębnie zaimpregnowanego. Tarasy drewniane to komfortowe miejsca wypoczynku i dekoracja domu.

deski, drewno, taras

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Świetnie konstruują się z elementami wykończenia domu i roślinami w ogrodzie.

Masz jakieś kłopoty ze wyszukaniem potrzebnych informacji? To spójrz na tekst opublikowany na tej stronie a przekonasz się, że to jest wszystko, co konieczne.

Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę to, że budowa tarasu drewnianego jest wyjątkowo szybka, a deski są stosunkowo tanie, to należałoby się na niego zdecydować. O tym, czy taras będzie ładny również po kilku latach, decydują normalne zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy w roku niezbędna jest gruntowna pielęgnacja. Należy szczegółowo umyć taras, a następnie położyć olej, który się bardzo dobrze zakonserwuje deski.

Więcej informacji: konstrukcje drewniane