Dziś sporo osób ma dość duży dylemat jeżeli chodzi o zbudowanie domu jednorodzinnego, a kupowanie mieszkania. Bezspornie zarówno dom jak także mieszkanie mają swoje zalety, nie można jednakże zapomnieć o kilku skazach. Nie zawsze więc łatwo zdecydować się na to czy lepiej zamieszkać w bloku/wieżowcu/kamienicy czy we własnym domu jednorodzinnym.

budowa domu

Autor: Biuro Projektowe ARCHON+
Źródło: Biuro Projektowe ARCHON+
Budowa domów bez wątpienia niesie za sobą spore koszta, aczkolwiek oczywiście szczegółowa cena jest zależna od projektu domu. To naturalne, iż dom piętowy zapewne będzie kosztować nas więcej niż dom parterowy. Podobnie jednak jest z kupnem mieszkania – mieszkanie o metrażu 70 metrów na pewno będzie droższe aniżeli to, jakie ma metrów 40.

Aczkolwiek dla wielu osób budowa granulat styropianowy domów wydaje się być bardziej zyskowna, gdyż przeważnie i tak wychodzi się na tym nieco taniej. Co więcej w domu jednorodzinnym masz większą swobodę i wygodę niż w bloku lub wieżowcu, możesz delektować się większą ciszą oraz relaksem, nie słuchasz sprzeczki sąsiadów zza ścian bądź głośnej muzyki. Poza tym dla wielu osób dużą zaletą mieszkania w domu jest także własne podwórko, taras albo też ogród, w jakim zdołasz spędzać miłe chwile na świeżym powietrzu, urządzać grille ze znajomymi itp. Posiadanie domu niesie więc za sobą multum możliwości.

firma budowlana

Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto współcześnie bezspornie odnajdziesz dużo renomowanych i profesjonalnych firm, jakie zajmą się budową Twojego wymarzonego domu – klik. Żeby się o tym przekonać wystarczy tylko wprowadzić w wyszukiwarce, na przykład: „firma budowlana Kraków”. Jeżeli więc zdecydujesz się na wybudowanie domu zamiast nabycia mieszkania to bez wątpienia uda Ci się wynająć wspaniałą firmę, jaka przyrządzi dla Ciebie wymarzony projekt oraz zajmie się jego kompetentną realizacją.

Rzecz jasna budowa domów trwa o wiele dłużej niż kupno mieszkania, niemniej bezsprzecznie należałoby poczekać. Do tego dziś w budownictwie korzysta się z wielu współczesnych rozwiązań, które i tak pozwalają zaoszczędzić dużo cennego czasu i jeszcze bardziej nadgonić budowę.