Świadomość, że trzeba dbać o przyrodę, wydaje się jedną z najlepszych oznak modernizacji. Aktualnie już w żłobkach uczy się dzieci o potrzebie używania koszy na śmieci, korzystania z ekologicznych surowców i o segregacji odpadków.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Najsilniej właśnie to ostatnie zagadnienie wydaje się znaczące dla naszego otoczenia. Każdy typ odpadu posiada inny czas rozkładu (sprawdź na stronie się z ofertą na się więcej na się więcej na temat segregowania śmieci). Stąd właśnie różniące się śmieci powinno się przechowywać osobno. Później fachowcy z zakładów utylizacji mają ułatwione wyzwanie przy przetwarzaniu ich na surowce wtórne. to imperatyw dobrego mieszkańca. Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy, jakie kontenery na odpady odpowiadają jakim typom odpadów, poświęć chwilę na ten oto krótki tekst.

Pojemnik na śmieci w kolorze niebieskim nadaje się do składowania śmieci z papieru. Zawsze pakuj do niego niepotrzebną makulaturę, taką jak książki i magazyny. Nie zapomnij o kilku zastrzeżeniach. Do niebieskiego kontenera nie należy ładować artykułów higienicznych, czyli przykładowo plastry. Nie mogą wejść również papiery przebitkowe, kartony i worki po cemencie.

Pojemniki na odpady w barwie żółtej są przeznaczone do utylizowania plastiku. Nie zapominaj o zgniataniu odpadów (np. butelek) nim się ich pozbędziesz.

Dajemy Ci dostęp ekstra (http://www.crocushill.pl/oferta-mieszkan-szczecin) do nowych niebywale atrakcyjnych wiadomości, które umieściliśmy na oddzielnej stronie. Należy jedynie kliknąć w ten link.

Nie należy gromadzić w nich butelek po olejach i sprzętu AGD. To samo dotyczy opakowań po lekarstwach. Inaczej to wygląda biorąc pod uwagę pojemniki na odpady medyczne.

Czerwone kontenery na odpady nadają się do aluminium (przydatne informacje na temat separatorów ropopochodnych). Wrzucaj tam puszki po napojach, kapsle i podobne małe odpady. Zabronione jest wyrzucanie do środka baterii (są składowane oddzielnie) i opakowań po aerozolach. Pojemniki plastikowe na wodę również są szeroko stosowane.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Biały pojemnik na śmieci nadaje się do wyrzucania szkła niekolorowego,zaś zielony – do kolorowego. Nie wolno tłuc butelek przed wrzuceniem. Do pojemnika nie powinno się wrzucać ceramiki, tafli szkła, naczyń żaroodpornych i szkła oświetleniowego. Szczególnie dotyczy to neonówek, ponieważ są zrobione ze szkodliwych chemikaliów.

To tyle zasad. Aha, dodam jeszcze, że daltoniście na pomoc z pewnością przyjdą podpisy na pojemnikach. Dobrego segregowania!