Dostałeś dyplom ukończenia wyższych studiów. Posiadasz już konieczne kwalifikacje do wykonywania zawodu. Wiesz, że to jest właśnie to, co pragniesz w życiu robić. Zaczynasz poszukiwać wymarzonej pracy, jednak wszędzie wymagane jest paroletnie doświadczenie.
Pamiętaj, iż nawet, jeżeli zmuszony będziesz znaleźć dorywcze zajęcie na jakiś okres, nie znaczy to, że masz zaprzestać walki o tą upragnioną.

rozmowa

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Nigdy się nie poddawaj! Zacznij od napisania CV. Powinno być przejrzyste a także na pewno bez żadnych pomyłek. Niesłychanie istotne jest, żebyś się trzymał formatu A4.

Czy interesują Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to patrz szczegóły (partnerzy.pl/) i znajdź więcej informacji na przedstawiany temat – z pewnością będą bardzo wciągające.

W żadnym razie pisz eposów, bowiem dowiedzie to, że nie jesteś rzeczowy. Na szczęście dzisiaj nie brak ofert pracy na różne stanowiska – zacząwszy od propozycji typu: programista python, brygadzista, sprzedawca, aż po propozycje dla fizycznych pracowników takich jak na przykład ochroniarz czy też budowlaniec.

programista python

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
CV jest już skończone? W takim razie nadszedł czas na drugi krok, to jest przyszykuj sobie wykaz przedsiębiorstw, do jakich zamierzasz wysłać swe CV. Pisząc e-mail, umieść w nim chociaż jedno zdanie, jakie dowiedzie, iż pragniesz pracować dokładnie w tej firmie. Jeżeli znajdziesz już firmę, w której pragniesz pracować, jednakże w tej chwili nie przeprowadza ona naborów, napisz do nich , bowiem nigdy nic nie wiadomo.

Możliwe, że ich zaintrygujesz i znajdzie się dla ciebie miejsce? Zawalcz o siebie! Jeśli zaproszony zostałeś na rozmowę kwalifikacyjną, miej na względzie, że pierwsze wrażenie to podstawa. Przyjdź zatem doskonale przygotowany, zaznajom się gruntownie z informacjami o jednostce, do której właśnie aplikujesz.