Chyba niejeden z nas marzy o indywidualnym, nawet malutkim lokalu. Wiele osób pragnie większej a także przede wszystkim własnej przestrzeni i decyduje się na domy – również te stawiane samodzielnie, jak i gotowe do nabycia u sprzedawcy. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety, lecz również wady.

Mieszkania normalnie są mniej kosztowne niż domy. Jest to zależne zasadniczo od powierzchni oraz położenia mieszkania. Im mniejsze, tym niższa cena. W wypadku mieszkań można zakupić nawet kawalerki ewentualnie mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym, jakie rzecz jasna są o sporo tańsze niż mieszkania większe, kilkupokojowe, nie wspominając już o domach. Jednak jeżeli ktoś nie dysponuje potrzebną gotówką ewentualnie po prostu nie musi mieć obszernego metrażu, to dla niego takie mieszkanie będzie właściwym rozwiązaniem.

mieszkanie

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com

Dla rodzin z maluchami najbardziej właściwe będą mieszkania minimum trzypokojowe. Zarówno dzieci, jak i rodzice, powinni mieć swoją przestrzeń a także miejsce, w którym spokojnie mogą robić to, co lubią, słuchać muzyki, bawić się, grać w gry komputerowe, czytać itp. Minimum trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście, np. Łodzi, Warszawie czy Gdańsku, nawet jeżeli metrażowo nie jest szczególnie wielkie (załóżmy 50-60 metrów kwadratowych), jest dużym wydatkiem. Średnio trzysta albo i trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych to najczęściej pojawiająca się cena za takie lokum. W zamian otrzymujemy zazwyczaj głównie doskonałą lokalizację – większe miasto, w każde miejsce jest szybki dojazd, komunikacja autobusowa, jest sporo szkół, szpitali, urzędów a także miejsc pracy.

Jednakże jeśli ktoś nie potrzebuje mieszkać w ścisłym centrum, ale niedaleko miasta, to polecanym rozwiązaniem jest zakup albo budowa domu jednorodzinnego, ewentualnie zamieszkanie w tzw. bliźniaku albo szeregówce.

Zakup takiego domu to nierzadko koszt przybliżony do ceny mieszkania w mieście, jednak wygoda jest pod wieloma względami znaczniejszy – większa przestrzeń, prywatny ogród i również garaż.

Jeśli szukasz innych danych na omawiany temat, to również rzuć okiem na (http://www.partnerzy.pl/) analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Jeśli chodzi o zakup, to nowe domy łódź, Wrocław, Warszawa, ale również i mniejsze miasta posiadają w swej ofercie. Wystarczy przejrzeć oferty deweloperów ewentualnie pośredników – zobacz nowe domy w Łodzi.

Jak widać, zarówno zakup mieszkania, jak również domu, ma swoje zalety, lecz i wady. Przed zakupem wymarzonego lokum powinniśmy dobrze przemyśleć własną decyzję, pomyśleć, czego teraz potrzebujemy, a wtedy z pewnością znajdziemy lokum dla nas najwłaściwsze.