Chyba każdy projektant przyzna, że drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Ich wygląd odpowiada za niemal cały klimat wnętrza, bowiem narzuca styl, który decydujemy się nadać swojemu otoczeniu oraz wybierane dodatki. Trzeba je wybierać równocześnie z podłogami i meblami, by pięknie współgrały.

drzwi do domu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jest kilka głównych założeń, którymi dobrze jest się sugerować, aby perfekcyjnie dobrać drzwi do wnętrza. Typ drzwi musi być dopasowany do aranżacji wnętrza, a ich kolor – o czym była mowa we wstępie – powinien być dopasowany do koloru mebli i podłóg. Wielu projektantów wnętrz zaleci takie zestawienie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu bardzo duży! (Odwiedź stronę). W większych wnętrzach albo mieszkaniach rozległych, bardzo jasnych, lepiej sprawdzają się drzwi pełne, a w mniej obszernych – przeszklone. Ich plusem jest fakt, że wprowadzą więcej światła w mieszkaniu i bardzo dobrze nawet najciemniejsze rejony mieszkania.

Do mieszkań o małych metrażach dobierajmy drzwi z większymi przeszkleniami, uzyskamy wówczas potrzebny efekt wpadającego światła i lekkości. Drzwi z małymi przeszkleniami (do łazienki) czy drzwi pełne (do sypialni), pozwolą nam uzyskać wygodę i sprawią, że pomieszczenia będą oazą spokoju. Odcień drzwi jest szalenie istotny, bo nieprawidłowo dopasowany może zgasić nawet największe starania. Powszechnie obowiązuje zasada, że do małych wnętrz lepiej wprowadzić kolory jasne (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w większych – ciemniejsze, lecz oczywiście jeśli uznamy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego mieszkania zdecydujmy się na drzwi ciemniejsze.

korytarz w domu

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie chcemy decydować się na model drzwi fornirowanych albo z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i typ oszklenia. Takie detale, jak okucia albo klamki, także mają znaczenie, więc nie traktujmy ich drugoplanowo. Pomyślmy o akcesoriach, jakie planujemy mieć w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się przykładowo na chrom, mosiądz albo stare złoto.

Ten proponowany link (http://www.sklep.dobroplast.pl/kategoria-produktu/drzwi-tarasowe-pvc-pl/), który ma informacje na podnoszony wątek, jest nieziemsko ciekawy, ale masz możliwość zgłębić odmienne wiadomości w tym temacie, klikając tu.

Detale muszą stanowić idealną i harmonijną całość. Na etapie projektowania wszystkie detale możemy pooglądać w internecie na stronie producentów lub sieci sklepów, wpisując na przykład „drzwi Wrocław”, lecz dużo łatwiej będzie nam stworzyć wizję całokształtu, kiedy zobaczymy je na własne oczy.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w mieszkaniu powinny być jednolite, tak by powstała harmonijna kompozycja. Łączenie różnych wzorów wprowadzi nieład do wnętrza. Miejmy to na uwadze wybierając drzwi.