Remont generalny mieszkania zawsze jest poważnym przedsięwzięciem, jednakże reperacja mieszkania w starym budownictwie to niekiedy autentyczne wyzwanie. Nim przystąpimy do renowacji mieszkania w starym budownictwie, dobrze jest sporządzić spis najistotniejszych rzeczy do zrealizowania. Pomoże to już na etapie planowania ogarnąć ogół robót, wyznaczyć priorytety a także wstępnie wycenić prace do zrealizowania. Sprawdź ceny okien, paneli podłogowych, glazury, itd.

okna

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Troszeczkę inaczej do remontu starego mieszkania muszą podejść dotychczasowi, inaczej zaś nowi mieszkańcy. „Stary” właściciel zna swoje cztery kąty i z wielką dozą prawdopodobieństwa może określić stan sklepień, podłóg, ścian oraz armatury. Dla nowego posiadacza znajomość rzeczywistego stanu pomieszczeń nie jest już sprawą tak oczywistą. Często nie wiemy, czy oraz jaki wkład w utrzymanie domu wnieśli uprzedni posiadacze. A nawet – jeżeli coś realizowali – na ile solidnie było to wykonane. Przeszukaj foldery, wbij w przeglądarkę frazy: podłoga (wylewki anhydrytowe opole wolplan) korkowa ceny, panele ścienne ceny czy panele prysznicowe ceny – więcej na w link.

Jest kilka kluczowych punktów, na których trzeba się skupić, by po remoncie nie żałować swych decyzji. Instalacje – w 97 przypadkach na 100 stare instalacje są do pozbycia się. Musimy sprawdzić wszelkie rury wodno-kanalizacyjne, gazowe, CO i jeśli jest to konieczne wymienić. Trzeba pamiętać, że armatura to nie jedynie rury ale również filtry, wodomierze, pompy. Czyli, mówiąc w skrócie, urządzenia. Jednak uwaga! Nie pozbywajmy się od razu wiekowych żeliwnych wanien

okna

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

bądź umywalek. Po renowacji może się okazać, że w naszej wyremontowanej toalecie będą to prawdziwe perełki. Nie mniej ładnie mogą wyglądać wiekowe żeliwne grzejniki, jeśli poświęcimy trochę czasu na oskrobanie ich ze starych warstw farby.

Poza tym, okres remontu to doskonały czas na modernizację elektrycznych instalacji. Aluminiowe przewody, leciwy osprzęt, przestarzałe rozdzielnice nie spełniają aktualnie żadnych standardów. Prócz tego często usytuowanie gniazdek oraz włączników nie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. W okresie renowacji mamy okazję to poprawić.

W spisie rzeczy do zrealizowania w trakcie generalnego remontu nie może zabraknąć punktu dotyczącego wymiany okien i drzwi zewnętrznych. miejmy na uwadze, iż wymiana stolarki winna przede wszystkim poprawić warunki cieplne w mieszkaniu a dopiero w następnej kolejności poprawę designu. Musimy postanowić czy zamontować okna plastikowe czy z drewna – kliknij w link.