Gdańszczanie, którzy szykują się na kupienie mieszkania własnościowego nie mają łatwo. Nie tylko na Starym Mieście ceny potrafią odstraszyć – za metr kwadratowy sięgną dziewięciu tysięcy złotych! W dużej ilości ofert z pomocą przychodzi rządowy program Mieszkanie dla Młodych, z którego skorzystają jedynie młode osoby.

Kompletność ogłoszenia podciąga je w górę listy

Inwestycja w mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com

Przed dodaniem ogłoszenia sprzedaży warto dokładnie uzupełnić ofertę. Na nic zdadzą się fakty, daty przewidzianego oddania budowanego lokum, jeśli pozycja mieszkania w rankingu jest niska, a terminy przesuwają się w wyniku niedopatrzeń. 80-90-procentowa kompletność okazuje się kluczowa w pozycjonowaniu ogłoszenia w rankingach internetowych. W perspektywie kilku podobnych do siebie porównywarek nie mamy pewności, czy nawet mniej kompletne ogłoszenie zostanie przez interesantów oglądnięte.

Na parterze taniej
Budowa nowych osiedli mieszkaniowych musi uwzględniać różne ceny, nie tylko w zależności od bogactwa oraz ekskluzywności dzielnicy. W niższej cenie zakupimy mieszkanie, umieszczone na parterze i pierwszym piętrze. Koszt metra kwadratowego takiego lokum nie przekroczy pięciu tysięcy za metr kwadratowy. Za kawalerkę na parterze w dzielnicy Jasień zapłacimy mniej niż dwieście tysięcy złotych.

Z całą pewnością więcej funduszy przyjdzie wyłożyć tym, którzy celują w inwestycje (wejdź inwestowanie w nieruchomości wrocław) mieszkaniowe w Gdańsku oraz chcą wybudować i zamieszkać na swoim na Wrzeszczu. W te części Gdańska cena metra kwadratowego waha się od sześciu do mniej więcej ośmiu tysięcy złotych. W biurowcach kilkunastopiętrowych stawka za metr zdecydowanie przekroczy siedem tysięcy – tutaj.

Dziesiątki tysięcy w kieszeni? Z Mieszkaniem dla Młodych
Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych mogą zaoszczędzić gdańszczanie na kupnie mieszkania. Co trzeba zrobić? Muszą być młodzi, a także nie posiadać własnościowego lokum w przeszłości, co więcej powinni mieć zdolność kredytową. Takie możliwości oraz wymogi zarazem gwarantuje rządowy program Mieszkanie dla Młodych.

To swoista odmiana kredytu (ze strony klienta) oraz dopłaty (państwa) do pierwszego mieszkania. W przypadku gdańskich mieszkań serwisy proponują dopłaty od trzydziestu do trzydziestu pięciu tysięcy złotych. W perspektywie wydatku rzędu 200-300-tysięcy złotych wydaje się to niska kwota, lecz jeśli spojrzeć na chłodno, są to rzeczywiście oszczędności, które można odczuć.