Dostęp do dofinansowań pochodzących ze środków unijnych bywa dla polaków osiągalny już od pewnego czasu – konkretnie od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Takie dofinansowanie – nazywane również dotacją – bywa szczególnie nakierowane na tak zwane „mikro”, nieduże a także średnie przedsiębiorstwa, nie wspominając już o dopiero co powstających, o które unia w szczególności w tej chwili dba.

Jednak czy to jest nasza gwarancja sukcesu?
przelew

Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com

podróż

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Otrzymanie dotacji na rozwój firmy wydaje się być rozwiązaniem wręcz idealnym – otrzymujemy pieniądze oraz rozkręcamy nasz własny biznes – później tylko zbieramy za to pieniądze. Jednak jeżeli przyjrzeć się statystykom, czy po pytać innych handlowców, czy po prostu po oglądać telewizję, otrzymujemy pełniejszy obraz tego, jak wygląda takiego typu zakładanie przedsiębiorstwa, oraz jej utrzymanie. Prawdą jest, że takiego rodzaju dotacja otwiera nam wiele drzwi, dzięki niej wielu realizuje własne marzenia, otwierając biznes, którym to zawsze się dana osoba interesowała – jednakże istnieje pewne „ale”, które obejmuje zarządzanie takiej firmy, oraz sam pomysł i miejscówkę na temat zakładanej firmy.

Zainteresował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to zobacz także uwagi na temat (http://3podatki.pl/), gdyż one również odnoszą się do tej problematyki.

Jeśli otworzymy swoje własne drzwi innym ludziom niedaleko miejsca, gdzie istnieje identycznie o samo, co sami oferujemy, mamy możliwość być całkiem pewni, że nie osiągniemy nazbyt sporego sukcesu – szczególnie jeżeli ta konkretna firma działa na rynku bardzo długo.

Co oczywiste istnieją przypadki, gdy nowo założona przedsiębiorstwo osiąga sukces w takiego typu przypadkach, jednakże wtedy bardzo dużo jest uzależnione od naszego zaangażowania w swoją promocję a także to, w jaki sposób poprowadzimy nasz biznes. Jak więc widać, samo pozyskanie dotacji nie jest trudne, lecz utrzymanie firmy jest zależne jedynie od nas.