Jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, niezwykle wszechstronnym i uniwersalnym, jest drewno. Wykorzystuje się go do budowy różnych elementów wykończeniowych, lecz także gotowych obiektów czy nawet domów. Drewno jest stosunkowo lekkie, zaimpregnowane w odpowiedni sposób bez żadnego problemu wytrzymuje długie lata, a oprócz tego elegancko się prezentuje.

komplet wypoczynkowy na altance

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Jako materiał konstrukcyjny wykorzystać można sporo rozmaitych gatunków, które się różnią wyglądem i wytrzymałością. Dodatkowo bez żadnego problemu może być przemalowane na praktycznie dowolną barwę, dzięki czemu dopasować można elementy do oczekiwań oraz potrzeb. Drewno niezwykle ładnie komponuje się z kamieniem i często występuje właśnie w tego typu połączeniu. Na przykład fundamenty czy murki wykonywane są właśnie z kamienia, a pozostała część to pale, płyty lub deski. Nie bez znaczenia będą również koszty, jakie są konieczne do stawiania danego obiektu. W tym przypadku drewno ma sporą przewagę, bo nie potrzebuje solidnych, mocnych fundamentów, a także jest także materiałem z jakiego buduje się znacznie szybciej.
Bardzo dobrym przykładem takich cenowych różnić są wiaty drewniane. Spotkać je można przy niejednym domu i pełnią tam różne funkcje. Niektórzy pod takimi wiatami przechowują rozmaite przedmioty, a inni stawiają samochody, gdy nie mają jeszcze swojego garażu. Jak można w praktyce zobaczyć, wiaty drewniane będą znacznie tańsze od murowanych, a dodatkową ich zaletą będzie to, że się je naprawdę szybko stawia. Kolejnym obiektem, jaki pojawia się bardzo często przy wielu domach, są altanki ogrodowe – wiele z nich można zobaczyć pod adresem . Jeśli chodzi o nie drewno również bardzo dobrze się sprawdza do budowy, co najwyżej dach (wykrywanie przecieków dachów) wykonywany będzie z blachy albo dachówek. Altanki w zależności od modelu mogą mieć albo lekką, ażurową postać, która co najwyżej będzie zabezpieczać przed słońcem, a mogą również być bardziej solidne, nadające się na chłodniejsze dni.

Jeżeli ktoś chce iść jeszcze dalej, to postawić sobie może nieduży drewniany domek. Za takimi konstrukcjami, które obejrzeć można na stronie szczególnie przepadają dzieci, dla jakich takie domki stanowią świetne miejsce do zabawy.