Jeszcze zupełnie niedawno, gdy firmy komunalne pragnęły odczytać informacje z wodomierzy oraz ciepłomierzy, były zmuszone wysyłać własnych pracowników, by ci wędrowali od mieszkania do mieszkania i zbierali potrzebne wartości. Nie zawsze właściciele byli w środku, a co się z tym łączy, od czasu do czasu uzyskanie takich danych okazywało się ciężkie oraz zajmowało dużo godzin. Sprawdź zakłady te wykorzystują z rozwiązań jakie oferuje advanced metering infrastructure, a więc odczyty wykonywane są zdalnie, z nawet dosyć sporej odległości, równocześnie ze wszystkich mieszkań. Poza tym na bieżąco można pilnować zużycie wody oraz ogrzewania, a to pozwala na zrobienie prognoz na temat ich wykorzystania w późniejszym okresie.

Mamy szansę łatwiej zapobiegać usterkom

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Używanie z tego systemu ma wiele zalet, bo zezwala na zmniejszenie wydatków obsługi urządzeń pomiarowych, gdyż potrzeba do tego po prostu dużo mniej ludzi. Z drugiej strony, dzięki możliwości śledzenia na bieżąco pomiarów z liczników możemy przeszkadzać różnym usterkom, które mają szansę się pojawić, a nawet jeżeli już się zjawią, to dużo prędzej możemy to zauważyć oraz usunąć.

W dodatku kiedy kontrahenci będą telefonowali z jakimiś uwagami i danymi o nieprawidłowościach, to prędzej można odpowiadać na ich roszczenia, ponieważ prościej będzie nam odnaleźć dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa. Należy wykorzystywać z takich rozwiązań, bo są one nie tylko wygodne, ale również niedrogie i bardzo ułatwiają nam działanie.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wątków na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij (https://max-meble.pl/meble-wolnostojace/) w podany link i rozkoszuj się lekturą.

Dowiedz się więcej: odczyty.

Możliwości IT są wykorzystywane wszędzie

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postępowi w informatyce, który ujawnia się świetnym wysyłaniem informacji oraz możliwością pracy zdalnej, za pomocą przesyłania sygnałów, sporo dziedzin naszego życia jest lepiej kontrolowanych, a co się z tym wiąże, prościej w nich funkcjonować. Jak widać osiągnięcia jakie ma IT możemy zastosować wszędzie, oszczędzając czas i pieniądze, ale również usprawniając ludziom ich pracę oraz nie zmuszając kolejnych do tego, by w wyznaczonym dniu, o oznaczonej godzinie przebywali w swoich mieszkaniach, jedynie dlatego, że ktoś chce spisać pomiary z ich liczników. Dziś wszystko ma szansę się dziać bez angażowania właścicieli konkretnych mieszkań.