Zainwestowanie w docieplenie domu jest niezwykle wielokrotnie traktowane przez mieszkańców naszego państwa jako sposób na oszczędzanie. Izolacja termiczna dachów i ścian w połączeniu z właściwymi otworami okiennymi i wentylacją, zezwala otrzymać oszczędności prawie przez 365 dni.

W zimie dzięki mniejszym rachunkom za ogrzewanie, a w okresie letni posiadając okazję rezygnacji z klimatyzacji oraz wentylatorów.
Najbardziej istotnym elementem energooszczędnego budynku są okna. Poprzez nie może uciekać nawet 30 procent energii. Najistotniejszym parametrem, który mówi o stopniu oszczędności energii konkretnego modelu okna jest współczynnik przenikania ciepła. Oznacza się go symbolem Uw. Bez względu na to czy zdecydujemy się na oszczędne okna, czy też okna tak zwane pasywne, powinniśmy pamiętać o tym, że warunkiem właściwego funkcjonowania takich okien jest ich właściwy montaż. Aby okna energooszczędne oraz okna pasywne pracowały poprawnie i przez dużo lat, niezbędny jest montaż warstwowy. Najistotniejszą zasadą tego montażu jest to, aby okna (zobacz okna plastikowe łódź) montować szczelniej po wewnętrznej stronie niż na zewnątrz. Ciepły montaż a zatem energooszczędny system trójwarstwowy swoją nazwę zawdzięcza taśmom, które wykluczają efektywnie mostki termiczne oraz zapobiegają biologiczno-chemicznej degradacji takich miejsc, w których stykają się ościeżnice ze ścianą. Używanie tego typu technologii może się przełożyć na niezwykle wiele korzyści. Jest to zmniejszenie rachunków za energię cieplną, minimalizacja zagrożenia występowania alergii i zapalenia dróg oddechowych. Właściwy montaż obramowania okiennego w obmurowanie, uszczelnienie takiego okna taśmami paroprzepuszczalnymi oraz paroszczelnymi będzie sprawiać, że renowacja stolarki okiennej nie będzie niezbędna przez niezwykle długi czas.
klimatyzator na ścianie

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Ciepły montaż jest znaczną oszczędnością funduszy i zdrowia. Zapobiega on pojawianiu się mostków termicznych i dyfuzji pary wodnej.

Taki montaż polepsza również zalety akustyczne okien, dzięki takiemu dom staje się cieplejszy oraz tańszy w utrzymaniu. Staje się także bezpieczniejszy od chorób, które wynikają z pojawienia się pleśni oraz jest odporny na hałas z ulicy.