Prowadzenie własnej agencji reklamowej to dla wielu osób dobry sposób na biznes. Na pewno świadczy o tym spora ilość tego typu firm na rynku. Z pewnością wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, natomiast jak to jest w rzeczywistości? Czy każdy nadaje się do tej pracy? W jaki sposób zostać agentem ubezpieczeniowym?

Należy na samym początku wiedzieć, iż nie każdy może prowadzić działalność w tej branży. Jest tak, bo agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, która ma przynajmniej średnie wykształcenie. Oprócz tego osoba taka musi mieć zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz nie może to być ktoś po przebytej karze za jakieś przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: . Kurs ten kończy się egzaminem, po jakim osoba taka otrzymuje licencję KNF, dzięki której może w zgodzie z prawem wykonywać taki zawód.

agent w pracy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Takie szkolenia zazwyczaj robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chciałaby podpisać umowę o współpracy. To taka firma powinna doskonale wyszkolić tych, którzy zamierzają sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie często takie kursy nic nie kosztują. Trzeba wiedzieć jednak, że trwają one trochę, bo są dwuetapowe.

Kolejna witryna, która posiada wiadomości na ten temat pozwoli Ci podwoić wiedzę. To ważne, zatem idź tutaj sprzęt ppoż Warszawa i znajdź dużo treści.

Pierwszy etap jest szkoleniem ogólnym, które zajmuje 152 godziny. Kolejny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z którą zamierzamy podpisać w przyszłości umowę.

kurs na sali szkoleniowej

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o przyznanie licencji składa się poprzez dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Dopiero po uzyskaniu informacji zwrotnej odnośnie wpisu, agent będzie mógł rozpocząć swoją działalność.

Jak widzimy jest trochę załatwiania spraw z samym uzyskaniem licencji. Trzeba także wiedzieć, iż jak chcemy występować jako agent ubezpieczeniowy praca taka wymaga konkretnych cech charakteru. Musimy wykazać się odpowiedzialnością, solidnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: zobacz pracę agenta ubezpieczeniowego. Warto w związku z tym zastanowić się czy rzeczywiście jest to praca dla nas. Nie można zapomnieć o tym, iż prócz tego, że dużo czasu zajmie wyrobienie samej licencji, to oprócz tego sporo formalności czeka nas z zakładaniem firmy. Istotną informacją jest też system prowizyjny jeśli chodzi o zarobek, czyli to od nas zależy właściwie ile zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeśli to wszystko nie stanowi dla nas problemu, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.