Wbrew pozorom zagraniczne urzędy podatkowe myślą podobnie jak polska skarbówka oraz zdarza się, że pobierają nam zbyt dużo podatku w okresie pracy za granicą. Co możemy zrobić w tym przypadki. Po prostu wystąpić o wypłatę nadpłaconego podatku.
Kiedy można starać się o zwrot podatku z podatku z UK?

Kiedy zazwyczaj możliwy jest zwrot podatku z Anglii – zobacz zwrot podatku z anglii? Na przykład może być sytuacja, gdy Polak przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy. Pracodawca potrąca wówczas normalnie podatek zakładając, iż pracownik będzie chciał pracować bezterminowo. Jednak pracownik po kilku miesiącach decyduje się na powrót do Polski i jednocześnie nie wykorzystuje całej kwoty jaka jest wolna od podatku. Zdarzyć może się też, że instytucja albo pracodawca niewłaściwe nalicza podatki, co może zdarzyć się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku bądź jest zatrudniony przez więcej niż jednego pracodawcę. Nierzadko sam urząd znajduje nieprawidłowości oraz je naprawia, aczkolwiek nie jest to normą, z tego powodu zawsze warto wszystko sprawdzać samemu i starać się o zwrot nadpłaconego podatku. Na odzyskanie podatku z UK mamy 4 lata.
zwrot podatku z anglii

Autor: Wagner-GmbH
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, iż jeśli osoba pracowała w Anglii jednak przebywa obecnie w Polsce to nadal uzyskać może zwrot.

Przydałoby Ci się kompleksowe objaśnienie tego tematu? Więc nie czekaj i zaloguj się do następnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo szczegółowe wpisy.

W tym celu trzeba wypełnić odpowiedni dokument, wydrukować oraz przesłać go do Inland Revenue, bądź możemy dokonać zgłoszenia online. Jeżeli urząd podatkowy po pozytywnym rozpatrzeniu naszej sprawy uzna, że należy nam się zwrot pewnej kwoty to prześle czek na adres w Polsce, albo jeżeli mamy założony rachunek w Anglii, to wyśle zwrot na to konto.

Zwrot podatku z Irlandii
Także wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii mają potrącane zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii Pitax można ubiegać się w dowolnej chwili za okres 3 lat. Dokumenty podatkowe można wysłać także przed zakończeniem roku podatkowego, jednak to oznacza zobowiązanie się do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie na terenie tego kraju do 1 stycznia do 31 grudnia.
Jeżeli nie potrafimy, nie dysponujemy wolnym czasem albo z innych powodów nie chcemy sami się starać się o odzyskanie zapłaconego podatku, wówczas warto skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia profesjonalistów. W internecie bez trudu znajdziemy odpowiednią firmę, która za niewygórowaną nam pomoże.

Wówczas możemy być spokojni, że wszystko przebiegnie zgodnie z bieżącymi przepisami oraz uda nam się w najkrótszym możliwym czasie uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. Warto zwrócić uwagę, iż uczciwa firma to taka, która pobiera prowizję wyłącznie w sytuacji, gdy była skuteczna.