Sektor artykułów budowlanych jest wyjątkowo rozbudowany. Które z nich najczęściejwykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie?

rusztowania

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Filc techniczny na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z budownictwem. Ten produkt włókienniczy powstaje z naturalnych wełnianych włókien. Poddawane są one procesowi namaczania i ugniatania, przy utrzymaniu odpowiedniej temperatury i ciśnienia. Włókna mocno się plotą, tworząc zbitą warstwę. Tak pozyskany techniczny filc jest szeroko używany w produkcji obuwia i elementów umeblowania, ale także w budownictwie. Szczególnie cenna jest w tym obszarze jego szczelność. Filc techniczny nie przepuszcza dźwięków, ochrania przed wzrostem lub spadkiem temperatury a nawet zatrzymuje wilgotność.

Jeśli poszukujesz analogicznych informacji, co te omówione w naszym tekście, to w artykule (http://akm.net.pl/aktualnosci/) opublikowanym tu na pewno je odnajdziesz.

Zwłaszcza powszechnie filc jest stosowany do produkcji uszczelek. Wytwarza się je z włókien różnej grubości, od zaledwie 2 do aż 20 mm. Na naszym rynku coraz popularniejsze są produkty czeskiej marki Temac (polecamy temac). Ten wytwórca wysokiej jakości materiałów uszczelniających ma w swojej ofercie różne typy płyt uszczelkarskich. Zrobione są z różnorodnych surowców –na przykład z grafitu, włókna czy PTFE. Towary firmy Temac są dostosowane do użytku w różnorodnych gałęziach przemysłu, przy różnych warunkach. Płyty mają również różną grubość i cenę – jest ona dostosowana do zlecenia. Coraz powszechniejszych rozwiązaniem stosowanym w budownictwie są również płyty poliwęglanowe. Wyróżnia je sztywność, ale jednocześnie lekkość. Powszechnie stosowane są do budowy zadaszeń, hali sportowych, galerii handlowych, ścianek działowych i wiat garażowych. Płyty poliwęglanowe są bardzo trwałe i nie poddają się uszkodzeniom. Producent daje aż do dziesięciu lat gwarancji.

nowoczesny budynek

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Filc techniczny, produkty marki Temac oraz płyty poliwęglanowe wiążą takie same atuty – są trwałe i niezawodne. Ich wytwórcy obiecują też sporą elastyczność,jeżeli chodzi o dostosowanie się do potrzeb odbiorcy. Produkty mogą kupować w ilościach hurtowych, ale również detalicznych, na indywidualny użytek.