Nic nie może istnieć bez prądu, bez prądu nie ma również oświetlenia. Mimo to, to z jakim oświetleniem mamy do czynienia ma wpływ na wiele innych spraw. Główna kwestia skupia się tutaj na oszczędzaniu i użyteczności. Dla każdego oszczędzanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli dotyczy to opłat stałych, takich właśnie jak za prąd czy za wodę.

Oświetlenie w hali magazynowej

Dzięki właściwym ulgom czy nowej technologii możemy zaoszczędzić na tego typu rachunkach. Użyteczność zaś to bardziej zauważalna korzyść z zastosowania pewnej rzeczy. Takie cechy oferuje tak naprawdę technologia LED.

Ta rewelacyjna technologia sprawdza się w wielu dziedzinach, jak oświetlenie przemysłowe (oferta na oświetlenie przemysłowe Trilux), domowe i biurowe. Jest idealne tam, gdzie tradycyjne świetlówki już nie pełnią swojej najbardziej istotnej roli, czyli nie są energooszczędne nie są też użyteczne. Widzi to w takim razie coraz większa ilość osób, a to powoduje, iż są wybierane coraz powszechniej. Nie ma tu zdziwienia, gdyż system ten posiada rzeczywiście wiele pozytywów. Na przykład takie coś jak skupiona wiązka światła diody LED. Co to oznacza? Dzięki takiemu zastosowaniu diod światło nie potrzebuje odbłyśników czy luster, ażeby uzyskać wąską wiązkę światła.

Oznacza to, że potrzebna jest jedna soczewka, aby wszystko działało jak normalnie powinno. Powinniśmy także wspomnieć o tak zwanym braku „uderzenia prądowego” przy włączaniu. Najprościej rzecz ujmując można wytłumaczyć to tak, iż każda żarówka w momencie włączenia pobiera duże ilości energii. Zachodzi to dlatego, ponieważ zimny żarnik ma na pewno mniejszą rezystancję niż gorący. Stąd, dopóki się nie rozgrzeje powinien pobrać dużo prądu.

Pracownik w hali produkcyjnej

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

To sprawia, że częste włączanie żarówek to bardziej intensywne zużycie prądu, ale też krótsze życie żarówek. W sytuacji diod ten problem nie występuje. Ponadto, diody LED odznaczają się niezwykle długą żywotnością. Ogólnie dobre diody posiadają żywotność na poziomie 30-100 tysięcy godzin, jednakże nie jest to czas pracy w tradycyjnym rozumieniu – jak w przypadku żarówki, która się po prostu spali.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link odlewy żeliwne.

Diody nie wyłączają się nagle, lecz po prostu z wolna tracą swoją jasność. To znaczy, iż większość producentów podaje termin przydatności jako okres świecenia, po którym dioda straci trzydzieści procent swojej jasności. To znaczy, że, po tych godzinach dioda będzie ciągle świeciła, i to jeszcze naprawdę długi czas, jednak już troszkę słabiej. Nie musimy więc się obawiać egipskich ciemności, a ewentualna zmiana oświetlenia nie musi być nagła.