Ten program konieczny jest do sporządzania przedmiarów na bazie projektów CAD.
Nazwa takiej aplikacji to Miara Pro i została ona napisana, aby praca z przedmiarowaniem była znacznie bardziej przyjemna i mniej skomplikowana dla odbiorcy.

miara pro

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Już aktualnie warto zamienić typowe przedmiarowanie na nowszą oraz bardziej nowoczesną formę. Program Miara Pro zawiera dużo nowych przydatnych funkcji. Może dla przykładu czytać dokumenty w formacie DXF, DWG albo RYS, czyli rysunek CAD, może wykonywać przedmiary oraz wyliczać je z wczytanych rysunków albo ze zdjęć zapisanych w najbardziej popularnych formatach graficznych. Chodzi tu naturalnie o GIF, BMP, JPEG, PNG czy też TIFF. Mogły one powstawać w wyniku wykonywania zdjęć.
Poza tym Miara Pro jest w stanie funkcjonować jako zupełnie niezależna aplikacja – a uzyskane rezultaty (obiekty przedmiotowe) można zapisać w popularnym formacie PDF, w plikach tekstowych, html lub w formatach, które są obsługiwane przez program MS Excel, Open Office albo LibreOffice. Współpraca z popularnymi programami do kosztorysowania to w rzeczywistości wczytanie pliku przedmiaru albo kosztorysu do panelu „Przedmiar”; można by do konkretnych pozycji przeprowadzać informacje obiektów zwymiarowanych. Program Miara Pro ułatwia także bezpośrednie przenoszenie wyników pobranych z obiektów zarysu do aktywnej pozycji przedmiaru otwartego w programie Norma Pro, Norma Expert czy Norma Standard 2. Program Miara Pro posiada prosty oraz intuicyjny interfejs. Wstążka poleceń umożliwia dostęp do najistotniejszych składników aplikacji. W programie Miara Pro dostępne są cztery tryby przedmiarowania: praca z plikiem kosztorysu albo przedmiaru, projektowanie własnych przedmiarów, praca z tzw.

obiektami przedmiotowymi i wiersze przedmiotowe udostępniane bezpośrednie do oprogramowania. Ten program można za darmo ściągnąć z internetu.

To przyciągający oko artykuł, jednak poza tym zgłąb również inny zbliżony oraz równie niebanalny materiał – my zalecamy to opracowanie.

Potrzebna jest tylko instalacja odpowiednich dodatków.