Jeżeli znudziły nam się gładkie ściany, fantazyjnie położone tynki a także tapety, dobrym pomysłem na nadanie wnętrzu nowego wyglądu będzie klinkier. To oryginalna ozdoba nie tylko salonu, ale również może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. Jeden z najczęściej kupowanych w ostatnich latach materiałów wykończeniowych. Klinkier możemy położyć na całe ściany, tudzież na fragmentyIdealnie prezentuje się zarówno w wymyślnych, jak i minimalistycznych projektach.

cegły

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zastosowaniu produktu, możemy wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeżeli salon łączy się z jadalnią, okładzina zaakcentuje wizualnie granice części, w której spożywamy posiłki. Podobne rozwiązanie znajdzie rozwiązanie również w dużych pokojach dziennych, gdy naszym zamiarem jest by oddzielić strefę w której pracujemy od miejsca wypoczynku. Jednak zanim zdecydujemy się na ściany z klinkieru, powinniśmy określić styl, który preferujemy a także to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Dobra oferta ceramiki budowlanej – cegła klinkierowa.

Kolejnym plusem stosowania cegieł klinkierowych jest ochrona ścian przed defektami i zabrudzeniami, co stanowi ważny atut w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy lokale. Z uwagi na walory dekoracyjne oraz odporność na długotrwałe działanie wysokich temperatur, klinkier jest popularnie wykorzystywany przy wykończeniach kominków, przez co uzyskują charakter nowatorski i modny. Pokuśmy się na to rozwiązanie a z cała pewnością będziemy zachwyceni podjętą decyzją.

cegły

Autor: Chilanga Cement
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji, iż cegła klinkierowa ma dużo zalet – niewątpliwą urodę, długowieczność i niezmieniona przez lata barwa, idealnie sprawdza się na ścianach elewacyjnych (porady budowlane). utylizacja papy z klinkieru to przede wszystkim ponadczasowa elegancja i styl, zaś stonowana kolorystyka zestawiona ze szlachetnym materiałem sprawia, że dom starzeje się pięknie i szlachetnie. Elewacje z tego materiału są nieco droższe od popularnych tynków, jednak trwają dumnie przez pokolenia.