Aktualnie do poprawy izolacji domów moglibyśmy stosować albo relatywnie grube surowce izolacyjne albo inne, jednak o wiele cieńsze, zaawansowane surowce.
Taka sytuacja może się odmienić dzięki unijnej inicjatywie, w ramach której opracowano trochę tańsze, ale niezwykle efektywne, lekkie surowce izolacyjne, które posiadają zmniejszoną grubość.

producenci

Autor: Matteo Doni
Źródło: http://www.flickr.com
izolacje budynków

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem tego działania okazuje się być projekt o nazwie ICE CLAY.Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na prezentowany temat, to bez wahania sprawdź to użyteczne omówienie kamień ogrodowy wrocław – ono też okaże się godne Twojego zainteresowania.Celem było sporządzenie nowo powstałej wersji stosunkowo tanich, lecz równocześnie niezwykle skutecznych materiałów izolacyjnych wykorzystywanych w przemyśle budowlanym. Ich wytwarzanie przyczyni się do poprawy konkurencyjności mniejszych albo średnich zakładów obecnego działającego na obszarze UE sektora budowlanego, gdyż powszechnie wykorzystywane aerożele są stosunkowo kosztowne i są oparte na groźnych procesach produkcyjnych, to w ramach projektu wytworzono lekki porowaty materiał kompozytowy wytwarzany przy wykorzystaniu przyjaznego dla przyrody procesu osuszania sublimacyjnego.

przemysł - marina

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Realizowane w taki sposób izolacje budynków charakteryzują się tym, że stosuje się wyłącznie nieszkodliwe oraz stosunkowo tanie surowce, przykładowo naturalne nanoglinki, przyjazne dla środowiska tanie polimery i wodę. Żeby do tego projektu wybrali do aerożelu cztery glinki o bardzo pożądanych właściwościach.

Naturalny hektoryt i sztuczny hektoryt, przekazują najlepszych glinek do wyrobu bardzo tiksotropowej zawiesiny wodno żelowej, która redukuje swoją lepkość pod wpływem naprężenia. Tego typu glinki hybrydowe zezwalają na osiągnięcie trwalszych aerożelów, niż inne glinki, żeby korzystniej oddziaływały z polimerami wytwarzając wytrzymalsze konstrukcje.