Kiedy nasz dom jest już odpowiednio zabezpieczony, z pewnością większa część nas odetchnie z ulgą. Ale nie wszyscy. Pozostaje niewielka garść ludzi, którym na samą myśl o burzy cierpnie skóra, a dźwięk uderzenia pioruna przyprawia ich o mdłości. A jeśli dodatkowo posiadamy uciążliwych sąsiadów lub żyjemy w miejscu, gdzie wrzawa miasta jest ciężka do wytrzymania, można pomyśleć nad wyciszeniem naszego domu. Wygłuszanie wcale nie jest czymś nie do wykonania. Wystarczy wełna mineralna albo wata szklana, do tego płyty gipsowo-kartonowe, odrobinę chęci i wolnego czasu, a w dość szybki sposób można zapewnić sobie ciszę i spokój. Oczywiście nie powinniśmy zapomnieć także o drzwiach. Nimi również warto się zająć. Najprostszy sposób to uszczelnienie ich po obwodzie (pomiędzy drzwiami a ościeżnicą). .

Poza odstraszającymi opowieściami o tym, jak dużo musimy wydać by potem zaoszczędzić, w tym ciekawym portalu o domu przeczytamy tutaj również o nowych tendencjach panujących we wzornictwie wnętrza. By utrzymać swoją płytę grzewczą w kuchni we właściwym ładzie, powinniśmy wybrać płytę indukcyjną, nie płytę grzewczą. Grzanie przy pomocy płyty indukcyjnej polega na wykorzystaniu indukcji elektromagnetycznej. Jak zdejmujemy naczynie z palnika, zaprzestaje on grzać i jest zimny. Nic się nie przypala, nic nie zastyga, łatwo więc utrzymać ład w kuchni. Z portalu dowiemy się także, że gotowanie na płycie indukcyjnej wymaga specjalnych garnków ze stali ferromagnetycznej. Mnóstwo informacji o przydatnych materiałach, urządzeniach: (więcej o materiałach budowlanych)

Pośrednictwo sprzedaży nieruchomości nie dotyczy jedynie obiektów budowlanych ale też działek. Chcąc kupić działkę o parametrach wyznaczonych przez warunki zabudowy w MPZP warto zgłosić się do pośrednika. Dokona on za nas selekcji ofert i zajmie się formalnościami.

piękny ogródek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zważając na to czy wynajmujemy dom (domy maślice) czy jesteśmy jego właścicielami, bardzo często dbamy o to by teren dookoła niego był zielony i zadbany. Większość z nas marzy o własnym ogrodzie, w którym w ciszy i spokoju, będziemy mogli odpocząć. Interesująco zaprojektowany sprawi, że będziemy z dumą prezentować swoje dzieło odwiedzającym nas gościom. Oczywiście inne możliwości urządzenia ogrodu da nam duża działka, natomiast całkiem inna ta o mniejszej powierzchni. Zagospodarowując w atrakcyjny sposób działkę która sąsiaduje z naszym domem, a zwłaszcza z salonem, uzyskujemy dodatkową przestrzeń, która wzrokowo pozwoli nam zwiększyć część rekreacyjną naszego domu.