Niedostatek magnezu, czyli hipomagnezemia, daje objawy, które mogą być niezwykle mylące.
Zanim rozpoczniesz biegać do doktora, rozpocznij od uzupełnienia magnezu. Zainteresuj się jakie są idealne źródła magnezu.
Magnez jest niezbędny dla organizmu, aby procesy życiowe mogły odbywać się dobrze. Tymczasem znaczna grupa osób cierpi na niedobór magnezu, zatem hipomagnezemię. Najczęstszym argumentem jest spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, życie w ciągłym pośpiechu czy w stresie. Nasycenie magnezu w organizmie zmniejsza się również w rezultacie niektórych chorób, brania leków czy też znacznego wysiłku fizycznego. Magnez normalizuje funkcje systemu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek.
Te intrygujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Chcesz ją poznać? Więc idź do serwisu i tam ciesz się frapującymi informacjami.
Bierze udział w przemianie węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Warunkuje też dostarczenie energii do tkanek i komórek ciała, szczególnie najbardziej delikatnych na jej niedobór komórek nerwowych mózgu. Zmniejsza także ich nadpobudliwość, funkcjonując na organizm relaksująco.
Źródło: pixabay.com
Magnez polepsza pamięć oraz rozumowanie. Jest też odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie systemu naczyniowo-sercowego. Okazuje się, że mieszkańcy obszarów, w których jest produkowana tzw. twarda woda, która zawiera wiele magnezu znacznie bardziej sporadycznie mają zawał mięśnia sercowego. Naukowcy twierdzą, że gdyby wszyscy pili taką wodę, to liczba zgonów na zawał mięśnia sercowego zmniejszyłaby się nawet o kilkanaście %. Magnez nie tylko zapobiega chorobom mięśnia sercowego, lecz także wspomaga ich uzdrawianie. Podaje się go dożylnie po zawale, ponieważ zapobiega pojawianiu się skrzepów oraz niebezpiecznej arytmii.
Jeżeli zatem w organizmie występuje niedobór magnezu, to ściany naczyń krwionośnych niestety mogłyby się obkurczać. To natomiast może kierować do wzrostu ciśnienia krwi. Z tego też powodu ludziom mającym nadciśnienie tętnicze zaleca się spożywanie produktów, które są bogate w magnez.