Coraz więcej osób decyduje się na własny biznes, pragnąc samodzielnie budować swą biznesową przyszłość. To dobry plan na przyszłość, ponieważ w obecnych czasach, aby stać się właścicielem firmy budowlanej, nie potrzeba wielu zmagań i zabiegów. Należy udać się do urzędu, zgłosić firmę i możemy oczekiwać pierwszych zleceń. Ale jeżeli czasami mają miejsce poważniejsze zlecenia, lub przetargi publiczne, nie wystarczy „para rąk” do pracy.

podnośnik-koszowy

Jedna koparka, (mimo ogromnego wachlarza zastosowań) nie sprawi, że firma będzie funkcjonować na pełnych obrotach – wskazane są większe inwestycje. Jeśli firma ma krótki staż, albo nie posiada jeszcze zgromadzonych środków, może starać się o dofinansowania unijne, na potrzebny sprzęt budowlany. Wcześniej, musimy jednak zastanowić się, czy lepszym wyjściem będzie zakup nowych sprzętów czy też używanych. Nowe maszyny to szybkość i komfort pracy. Decydując się na sprzęt z „drugiej ręki”, będziemy w stanie zakupić sprzęt, mający parę lat, którego cena będzie dla nas atrakcyjna.

Alternatywą dla kupna maszyn jest skorzystanie z usług firmy oferującej wypożyczenie sprzętu, dla przykładu takiej jak ta: www. Wypożyczalnie sprzętów ciężkich są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz szerszą paletę usług. Zaletą tego rozwiązania jest nieduża ilość formalności (przeważnie należy przedstawić jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Maszyny, np. podnośnik koszowy możemy wypożyczyć razem z doświadczoną obsługą operatorską, która jest w stanie wykonać w zasadzie każde zadanie z wykorzystaniem podnośnika (np. cięcie (stal kwasoodporna) gałęzi, mycie okien i elewacji, malowanie, prace związane z montażem lub demontażem różnego rodzaju konstrukcji i hal).
podnośnik koszowy

Wynajem podnośników zawierany jest na czas nieokreślony, (zależnie od potrzeb), a im jest on dłuższy, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia odpowiada również za awarie i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – najemcy.