Jak wymieniamy rury kanalizacyjne to warto zdecydować się, jaki rodzaj wybrać. Mamy różnorakie rodzaje, tylko od nas zależy, w co planujemy zainwestować.

Jeśli jednakowoż nie wiemy, na jakiego rodzaju rury się zdecydować, to poniższy poradnik może być tu pomocny.
Gamrat

Autor: Salvador Drusin
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym typem są rury z tworzyw sztucznych. Są uniwersalne, nie korodują, dodatkowo, są bardzo łatwe w obróbce. Możemy je połączyć przez zgrzewanie, sklejanie, a także za pomocą złączek skręcanych lub zaciskanych. Określone metody powodują, że nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu. Bardzo dobre rury gwarantuje firma Gamrat. Produkty Gamrat znajdziesz pod tym – zobacz więcej adresem.

Kiedy przeczytasz już informacje na przedstawiany temat, to poczytaj tu (https://dobroplast.pl/produkt/rolety-zewnetrzne-adaptacyjne/) także inne teksty na ten temat – one również będą zajmujące.

Również pozostałe typy są w ofercie tej firmy, na przykład rury wielowarstwowe. Identycznie jak poprzedni model, nie korodują i bezproblemowo się je obrabia.

Dodatkowo dość łatwo je złączyć przy pomocy złączek. Można je z łatwością kształtować tworząc łuki. Ich ważną cechą jest wydłużalność pod wpływem temperatury. Jest ona zależna od materiału i długości rury. Innym rodzajem są rury stalowe. Mają małą wydłużalność termiczną, tak więc w niezbyt dużych domowych instalacjach układa się je w sumie bez kompensacji. Miedziane rury wydłużają się w okolicach półtora raza bardziej niż stalowe, bardziej niż wielowarstwowe (dwukrotnie) oraz polietylenowe (aż 15-krotnie).
rury kanalizacyjne ceny

Autor: lumaxart
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/

Rozszerzalność można zrównoważyć stosując naturalne załamania rurociągu, można też stosować kompensatory a także właściwie umieszczać uchwyty stałe.

To jednak zadanie dla specjalisty, więc lepiej samemu się tym nie zajmować. Przed kupnem musimy zobaczyć jak prezentuje się koszt takich rur, gdyż jak rury kanalizacyjne ceny są różnorodne, więc żeby zaoszczędzić należy to dokładnie sprawdzić. Zobacz jak to wygląda na stronie – Więcej.