Nowoczesny salon częstokroć pełni kilka różnych ról (funkcja wypoczynkowa, strefa posiłków, z tej przyczyny kluczowe jest oświetlenie salonu, jakie zrealizuje dobrze tak rolę użyteczną jak też role ozdobne. Za pomocą różnorodnego oświetlenia salonu bowiem można: podkreślić istotne strefy, zaznaczyć jego zalety, ukryć defekty bądź odmienić proporcje.

Diody led

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Równie istotną funkcją oświetlenia w pokoju dziennym jaka nierzadko jest bagatelizowana, jest budowanie klimatu, szczególnie w jego części relaksacyjnej. Minęła już epoka jedynie słusznego, powieszonego w centralnej części pułapu żyrandola, który dostarczał rozproszony blask, a pokój dzienny zdawał się płaski. W oświetleniu współczesnym z przyczyn oszczędnościowych wykorzystuje się żarówki LED e27, to daje nam masę opcji. Współcześnie z pomocą lamp stojących, plafonów, diody led lub też listw ledowych schowanych w stropie można wyznaczyć w pokoju dziennym okręg odpoczynku, strefę jadalni, uwydatnić obrazy na ścianie, odkryć ciemne kąty albo wręcz przeobrazić proporcje salonu.

Ważnymi sekcjami pokoju dziennego są strefa jadalni i wypoczynku. Każda z nich potrzebuje odrębnego typu oświetlenia. Nad stolikiem potrzebna jest lampa sufitowa, wyposażona w żarówki LED e27 zwracająca ciepłe i jednocześnie delikatne światło ku dołowi. W rejonie wypoczynku mamy więcej opcji. Korzystne jest tu również miękkie światło, przy jakim można oglądać programy TV, czytać czy też cieszyć się rodziną.

Możemy użyć lamp stołowych z opcją regulacji. Sklepy z oświetleniem oferują nam w dzisiejszych czasach co dusza zapragnie: rozmaitego typu żyrandole luksusowe lampy, każdego rodzaju kinkiety. Dokonując zakupu miejmy na uwadze, iż lampy w salonie nie muszą tworzyć całokształtu. Jest o wiele ciekawiej jak są przeróżne, a łączy je barwa lub typ klosza. Zwróćmy także uwagę na istotną ideę – ochronę środowiska. Używajmy więc zaawansowane technologicznie żarówki LED e27 (nasz sklep).

Żyrandole mają przede wszystkim realizować rolę oświetleniową, ale też budować nastrój, i przy okazji upiększać cały pokój. Nieraz miast stereotypowych żarówek stosuje się diody LED, oszczędniejsze, a prócz tego wygodne w przeciwieństwie do natychmiast dają pełną jasność. Diody Led możemy też kupić w formie taśmy (taśmy przenośnikowe) co daje niespotykane możliwości.